Co za wynik Maryny Gąsienicy-Daniel! Polka walczy o podium

Maryna Gąsienica-Daniel kapitalnie zaprezentowała się w pierwszym przejeździe slalomu giganta w Are. Polka znajduje się tuż za podium i ma minimalną stratę do czołowej trójki. Prowadzi Mikaela Shiffrin.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Maryna Gąsienica-Daniel Facebook / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
W szwedzkim Are w piątek odbywa się przedostatni w tym sezonie slalom gigant pań, który jest koronną konkurencją Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka ruszyła na trasę z 14. numerem startowym.

I zaprezentowała się wręcz kapitalnie. Miała drobne problemy, ale jechała pewnie, a co najważniejsze, bardzo szybko. Ostatni odcinek przejechała w tym samym czasie, co prowadząca Amerykanka. Wprawdzie do niej ma ponad sekundę straty, ale znajduje się tuż za podium, na piątej lokacie.

W pierwszym przejeździe wszystkich zdeklasowała Mikaela Shiffrin. Amerykanka uzyskała najlepszy czas niemal w każdym sektorze, co zdarza się niezwykle rzadko. Przed drugim przejazdem ma komfortową sytuację.

W sekundzie zmieściły się tylko dwie zawodniczki. Pierwszą z nich była Kanadyjka Valerie Grenier, która w pewnym momencie nawet prowadziła, ale ostatni odcinek pojechała wyjątkowo słabo i dojechała z ponad 0,5s straty. Podium zamyka Austriaczka Franziska Gritsch, która była wolniejsza już 0,93s.

Później różnice między zawodniczkami są zdecydowanie mniejsze. Czwarta Federica Brignone przejechała wolniej od Amerykanki o 1,04s. Zaledwie 0,04s za nią znajduje się Polka.

Początek drugiego przejazdu już o godz. 13:00. Transmisja w Eurosporcie.

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Mikaela Shiffrin USA 55,16
2. Valerie Grenier Kanada +0,58
3. Franziska Gritsch Austria +0,93
4. Federica Brignone Włochy +1,04
5. Maryna Gąsnieca-Daniel Polska +1,08
6. Sara Hector Szwecja +1,13

Czytaj więcej:
Zachwiała się i runęła na ziemię. Ogromny pech Polki na MŚ

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan
Czy Maryna Gąsienica-Daniel stanie na podium w piątek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×