Zachwiała się i runęła na ziemię. Ogromny pech Polki na MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Photo by ANP via Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska, MŚ w short tracku Seul 2023
Getty Images / Photo by ANP via Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska, MŚ w short tracku Seul 2023
zdjęcie autora artykułu

Fatalnie rozpoczęła udział w MŚ w short tracku w Seulu Natalia Maliszewska. Polka prowadziła w swoim biegu eliminacyjnym, kiedy w jednym momencie wszystko się posypało.

W tym artykule dowiesz się o:

Natalia Maliszewska niestety nie zaliczy piątkowego biegu eliminacyjnego na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw świata w short tracku w Seulu do udanych.

Polska łyżwiarka znakomicie rozpoczęła swój występ. Od początku (na pierwszym wirażu) prowadziła i budowała przewagę nad rywalkami. Wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać jej zwycięstwa.

Na ostatnim okrążeniu rozegrał się jednak dramat. Polka w pewnym momencie zachwiała się. Udało jej się wprawdzie wybronić, ale za chwilę ponownie straciła równowagę i przewróciła się. Szansa na wygraną przepadła.

27-letnia Maliszewska ostatecznie zajęła 5. miejsce i o awans do ćwierćfinałów MŚ na 500 m powalczy w sobotnich repasażach. Bezpośredni awans wywalczyła natomiast Nikola Mazur, która w swoim biegu eliminacyjnym zajęła 2. pozycję.

Zobacz: Dramat Natalii Maliszewskiej! Falstart i koniec marzeń o Pucharze Świata Znów zabłysnęła! Mamy wicemistrzynię Europy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan

Źródło artykułu: WP SportoweFakty