To nie zdarza się często. Polacy w komplecie stanęli na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/pzn_pl / Na zdjęciu: polskie podium w slalomie w ramach Pucharu Dalekiego Wschodu - Piotr Habdas (1. miejsce), bracia Michał i Jędrzej Jasiczkowie (2.)
Twitter / twitter.com/pzn_pl / Na zdjęciu: polskie podium w slalomie w ramach Pucharu Dalekiego Wschodu - Piotr Habdas (1. miejsce), bracia Michał i Jędrzej Jasiczkowie (2.)
zdjęcie autora artykułu

Świetne wieści nadeszły z Korei Południowej. Piotr Habdas i bracia Michał oraz Jędrzej Jasiczkowie stoczyli nieprawdopodobną walkę o zwycięstwo w slalomie w Yong Pyong.

W tym artykule dowiesz się o:

W Korei Południowej rozgrywane są zawody w narciarstwie alpejskim w ramach Pucharu Dalekiego Wschodu. W imprezie znakomicie spisują się reprezentanci Polski.

Jak poinformował w czwartek (8 lutego) w mediach społecznościowych Polski Związek Narciarski, w slalomie w Yong Pyong (w powiecie Pjongczang) na podium stanęło trzech Biało-Czerwonych.

Zwyciężył 26-letni Piotr Habdas, a drugie miejsce ex aequo zajęli bracia Michał i Jędrzej Jasiczkowie.

"Piotr Habdas zwyciężył w czwartkowym slalomie Pucharu Dalekiego Wschodu w koreańskim Yong Pyong i drugi dzień z rzędu zameldował się na podium! Nasz kadrowicz zanotował bardzo dobre 20.42 FIS-punkty, co jest jego życiowym wynikiem i najlepszym polskim rezultatem w tym sezonie" - napisano w komunikacie na portalu X (dawniej Twitter).

Walka o końcowy triumf w zawodach w Yong Pyong była niezwykle zacięta. Bracia Jasiczkowie przegrali bowiem z Habdasem... tylko jedną setną sekundy. Obaj zdobyli po 20.50 FIS-punktów.

Zobacz: Przeszedł pięć operacji! Po jego starcie ludzie przecierali oczy ze zdumienia Aktywiści znów dali o sobie znać. Mistrz olimpijski rzucił się z pięściami

ZOBACZ WIDEO: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty