Puchar Świata w Aspen: Nie ma mocnych na Shiffrin w slalomie

Amerykanka podobnie jak w sobotę nie pozostawiła żadnych złudzeń rywalkom. Mistrzyni olimpijska w tej specjalności wyprzedziła drugą w końcowej klasyfikacji Szwedkę Fride Hansdotter o ponad dwie sekundy.

Szymon Łożyński
Na trzecim miejscu zawody zakończyła Sarka Strachova. Czeszka po pierwszym przejeździe zajmowała miejsce za plecami Mikaeli Shiffrin, ale w finale lepsza od niej okazała się jeszcze Szwedka. Tuż za podium uplasowała się Kanadyjka polskiego pochodzenia Erin Mielzynski. Niedziela nie była szczęśliwa dla Veroniki Velez Zuzulovej. Po sobotnim drugim miejscu dzień później Słowaczka wypadła z trasy już w pierwszym przejeździe.

Shiffrin wygrała drugi slalom z rzędu, zdobywając w dwa dni 200 punktów. Dwukrotna mistrzyni globu w tej specjalności zajmuje fotel liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dla nadal bardzo młodej alpejki niedzielna wiktoria była już siedemnastym zwycięstwem w karierze.

Kolejnym pucharowym przystankiem dla narciarek będzie Lake Louise. W Kanadzie zawodniczki czeka rywalizacja w zjeździe i super gigancie. Warto przypomnieć, że niedzielny slalom w Aspen został rozegrany w zastępstwie fińskich zawodów w Levi, które nie odbyły się z powodu złych warunków atmosferycznych.