PŚ w narciarstwie alpejskim: Ilka Stuhec triumfatorką kombinacji w Val d'Isere

Val d'Isere trzeci tydzień z rzędu organizuje zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Podczas dwóch poprzednich weekendów rywalizowali mężczyźni. Od piątkowej kombinacji rozpoczęły się zmagania kobiet.

Piotr Ziemka
Triumfowała Ilka Stuhec. Słowenka w zjeździe, pierwszej części kombinacji, zajęła trzecią lokatę. W slalomie uzyskała ósmy czas i odniosła trzecie zwycięstwo w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W grudniu 2016 roku wygrała również dwa zjazdy w Lake Louise. Na drugim stopniu podium stanęła Michelle Gisin. Szwajcarka w zjeździe była 21., a w slalomie - druga.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Sofia Goggia. Włoszka tak, jak Stuhec przed sezonem 2016/2017 nie miała w dorobku miejsca w czołowej trójce Pucharu Świata. Po kombinacji w Val d'Isere ma już na koncie 5 pozycji w TOP3. Tuż za podium znalazła się Wendy Holdener, która spisała się najlepiej w slalomie, a w zjeździe została sklasyfikowana na 29. miejscu. Odwrotnie zaprezentowała się Laurenne Ross (najlepsza w zjeździe i 29. w slalomie). Amerykanka zamknęła czołową dziesiątkę.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachowała Mikaela Shiffrin, która nie stanęła na starcie w Val d'Isere. Amerykanka prowadzi z dorobkiem 498 punktów. Na drugie miejsce awansowała Goggia (427). Reprezentantka Włoch wyprzedziła Larę Gut (393). Szwajcarka wzięła udział w kombinacji. W pierwszej części rywalizacji miała siódmy wynik, ale nie ukończyła slalomu. Czwarta w "generalce" ze zdobyczą 345 "oczek" jest Stuhec.