Alpejski PŚ: Słowenka nie przestaje zadziwić

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/GUILLAUME HORCAJUELO /
PAP/EPA / EPA/GUILLAUME HORCAJUELO /

Słowenka Ilka Stuhec wygrała sobotni zjazd zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata kobiet we francuskim Val d'Isere. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Cornelia Huetter, a trzecie Włoszka Sofia Goggia.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Słowenki to trzecie zwycięstwo z rzędu w zjeździe w sezonie 2016/2017. Co więcej główna zainteresowana była najlepsza także w piątek podczas superkombinacji w Val d'Isere. Przed rozpoczęciem sezonu niewielu ekspertów stawiało, że 26-latka tak bardzo zdominuje rywalizację w konkurencjach szybkościowych.

Tymczasem po czterech wiktoriach Ilka Stuhec jest bardzo wysoko w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, gdzie ustępuje tylko liderce Mikaeli Shiffrin (nie startuje w Val d'Isere) i Włoszce Sofi Goggi. Oczywiście Słowenka jest zdecydowaną liderką w wyścigu po małą Kryształową Kulę za zjazd.

W sobotnim zjeździe we Francji największą przegraną była Lara Gut. Szwajcarka nie ukończyła konkurencji i nie odrobiła punktów w klasyfikacji generalnej do liderującej Amerykanki. W niedzielę w Val d'Isere odbędzie się super gigant kobiet. We Francji nie startują reprezentantki Polski