Norweski dzień w Val Gardenie. Zwycięstwo Aksela Lunda Svindala w zjeździe

Aksel Lund Svindal wygrał zjazd Pucharu Świata rozegrany we włoskiej Val Gardenie. Jedyny startujący Polak, Michał Kłusak, był sześćdziesiąty dziewiąty, czyli ostatni.

Daniel Ludwiński
Aksel Lund Svindal Getty Images / Alexis Boichard/Agence Zoom / Stringer / Na zdjęciu: Aksel Lund Svindal
Triumf Svindala był przekonujący - sklasyfikowany na drugim miejscu Kjetil Jansrud, kolejny z Norwegów, przegrał ze swoim rodakiem już o 0,59 sekundy. Mniej niż sekundę stracił do zwycięzcy jeszcze tylko Max Franz, który był trzeci.

O występie Michała Kłusaka niestety trudno powiedzieć coś pozytywnego. Jedyny startujący Polak zajął ostatnie miejsce ze stratą 5,37 sekundy do Svindala. Lepsi byli m.in. narciarze z Monako, Andory czy Serbii.

W niedzielę kolejne zawody Pucharu Świata alpejczyków - będzie to slalom gigant w Alta Badia.