Poważna kontuzja Kanadyjczyka podczas treningu

Manuel Osborne-Paradis doznał poważnej kontuzji podczas oficjalnego treningu przed zjazdem w Lake Louise w ramach alpejskiego Pucharu Świata.

Adrian Nuckowski
Manuel Osborne-Paradis PAP/EPA / PONTUS LUNDAHL / Na zdjęciu: Manuel Osborne-Paradis

Zawodnik jadący z dwunastym numer startowym, uległ poważnemu wypadkowi i został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że Manuel Osborne-Paradis ma podwójnie złamaną kość piszczelową i czeka go kilkumiesięczna rehabilitacja.

35-letni Kanadyjczyk w przeszłości trzykrotnie odniósł zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. W 2017 roku, podczas mistrzostw świata w Sankt Moritz, wywalczył brązowy medal w supergigancie. Czterokrotnie wystartował w igrzyskach olimpijskich, jednak bez większych sukcesów.