Alpejski PŚ: amerykańska mistrzyni z kolejnym zwycięstwem. Pierwsze punkty Maryny Gąsienicy-Daniel

Mikaela Shiffrin po sobotniej wygranej w supergigancie, nie miała sobie równych także w niedzielnym slalomie równoległym alpejskiego PŚ rozgrywanym w Sankt Moritz.

Adrian Nuckowski
Mikaela Shiffrin PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin
W porannych kwalifikacjach, które wyłoniły 32 zawodniczki do popołudniowych finałów, najlepsza okazała się Mikaela Shiffrin, za którą uplasowały się Frida Hansdotter oraz Stephanie Brunner. Z bardzo dobrym 16. czasem, ze stratą zaledwie 0,92 s. zakwalifikowała się Maryna Gąsienica-Daniel.

Amerykanka nie miała sobie równych podczas finałowej rywalizacji i po raz 48. w karierze mogła cieszyć się ze zwycięstwa w zawodach PŚ. Dla Shiffrin to jednocześnie czwarty triumf odniesiony w tej konkurencji.

Drugie miejsce zajęła Petra Vlhova, która w kwalifikacjach zanotowała szósty rezultat. Słowaczka świetnie radziła sobie w niedzielnych zmaganiach, jednak w finale musiała minimalnie uznać wyższość amerykańskiej zawodniczki. Vlhova po raz 15. stanęła na podium PŚ.

Czołową trójkę uzupełniła Wendy Holdener, która po niezbyt udanych eliminacjach ( 31. miejsce), w popołudniowych finałach radziła sobie znakomicie, pokonując m.in  Fridę Hansdotter. Dla Szwajcarki to 24. w karierze miejsce na "pudle" i czwarte odniesione w tej konkurencji.

Maryna Gąsienica-Daniel po niesamowitej walce w 1/16 finału została minimalnie pokonana przez Norweżkę, Minę Fuerst Holtmann i została sklasyfikowana ostatecznie na 28. miejscu. Dla Polki to pierwsze w tym sezonie punkty PŚ.

Liderką klasyfikacji generalnej pozostała Amerykanka, Mikaela Shiffrin.