Alpejski PŚ: nokaut Mikaeli Shiffrin w Zagrzebiu

Mikaela Shiffrin odniosła zdecydowane zwycięstwo w slalomie alpejskiego PŚ, rozgrywanym w Zagrzebiu. Amerykanka po raz czwarty okazała się najlepsza w stolicy Chorwacji.

Adrian Nuckowski
Mikaela Shiffrin PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin
23-letnia alpejka już na półmetku zmagań prowadziła z wyraźną przewagą nad rywalkami, jako jedyna uzyskując czas poniżej jednej minuty (59,70 s). Druga na tym etapie rywalizacji, Wendy Holdener, traciła do Amerykanki aż 1,15 s. W drugim przejeździe Mikaela Shiffrin zanotowała drugi rezultat i mogła cieszyć się z czwartego triumfu na trasie Crveni Spust, wyrównując tym samym osiągnięcie Marlies Schild.

Po raz kolejny za plecami Amerykanki uplasowała się Petra Vlhova, która uzyskując pierwszy czas finałowego przejazdu, przesunęła się z trzeciej pozycji zajmowanej w połowie zawodów na drugą. Podium uzupełniła wspomniana wcześniej Wendy Holdener, dla której to czwarte "pudło" w tym sezonie.

Jedyna reprezentantka Polski, Sabina Majerczyk, nie ukończyła sobotnich zmagań.

W niedzielę (6 grudnia) w tej samej konkurencji rywalizować będą mężczyźni. Początek zawodów o godzinie 12:15.