Alpejski PŚ: fenomenalny powrót Sofii Goggii. Maryna Gąsienica-Daniel poza "30"

Nicole Schmidhofer wygrała supergigant alpejskiego PŚ rozegrany w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Dla Austriaczki to pierwszy triumf w tej konkurencji. Drugą pozycję zajęła powracająca po kontuzji Sofia Goggia.

Adrian Nuckowski
Sofia Goggia Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Sofia Goggia
Mistrzyni świata w supergigancie z 2017 roku, swój sukces może zawdzięczać fenomenalnie przejechanej, górnej części trasy Kandahar 1, na którym pojechała zdecydowanie najszybciej ze wszystkich startujących zawodniczek. Nicole Schmidhofer po raz drugi w tym sezonie stanęła na podium w tej konkurencji. Poprzednio dokonała tej sztuki 19 grudnia 2018 r. w Val Gardenie (2. miejsce).

W swoim premierowym występie obecnej zimy, w czołowej trójce uplasowała się Sofia Goggia. 26-letnia alpejka z Bergamo w połowie października, podczas jednego z treningów doznała kontuzji złamania kostki, która uniemożliwiła jej występy w pierwszej połowie trwającego sezonu. Podium uzupełniła Lara Gut-Behrami, dla której to dopiero drugie takie osiągnięcie w tym sezonie.

Liderką klasyfikacji supergiganta pozostała, nieobecna w Garmisch-Partenkirchen Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła rywalizację na 35. miejscu.

Początkowo na sobotę zaplanowane były zmagania w zjeździe, jednak z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne został on przeniesiony na niedzielę. Start supergiganta kilkukrotnie przekładano, aż w końcu udało się go rozegrać, z ponad godzinnym opóźnieniem.