Alpejskie MŚ: pierwsze złoto Dominika Parisa. Dwóch zawodników ze srebrnym medalem

Dominik Paris został mistrzem świata w supergigancie alpejskich MŚ rozgrywanych w szwedzkim Aare. Włoch po raz w pierwszy karierze wywalczył złoty medal na mistrzowskiej imprezie.

Adrian Nuckowski
Dominik Paris PAP/EPA / EPA/VALDRIN XHEMAJ / Na zdjęciu: Dominik Paris
29-letni alpejczyk, jadący z trzecim numerem startowym, w świetnym stylu przejechał głównie środkową część trasy Olympia i mimo błędu popełnionego na jej dolnym odcinku żaden ze startujących później zawodników nie uzyskał już lepszego rezultatu. Największym sukcesem Włocha jak dotąd było wicemistrzostwo świata w zjeździe, wywalczone w 2013 r. Dominik Paris powtórzył osiągnięcie swojego kolegi Christofa Innerhofera, który podczas MŚ w 2011 r. także w tej konkurencji okazał się najlepszy.

Na drugim miejscu, z takim samym czasem, zameldowali się ex aequo Johan Clarey oraz Vincent Kriechmayr. Francuz powtórzył swój wynik sprzed kilkunastu dni, kiedy to uplasował się na tej samej pozycji w zawodach PŚ na słynnej trasie Sterif w Kitzbuehel. Obaj zawodnicy do tej pory nigdy wcześniej nie stanęli na podium na imprezie mistrzowskiej.

Rywalizacji nie ukończył m.in aktualny mistrz olimpijski w tej specjalności, Matthias Mayer.

Na starcie zabrakło reprezentantów Polski.