Alpejski PŚ. Maryna Gąsienica-Daniel z awansem! Zdecydował pierwszy przejazd

Maryna Gąsienica-Daniel zakwalifikowała się do 1/8 zawodów w slalomie równoległym w austriackim Lech/Zuers. Zadecydował o tym pierwszy przejazd.

PS
Maryna Gąsienica-Daniel PAP/EPA / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Zawody Pucharu Świata w Lech/Zuers są jedynymi zmaganiami w slalomie równoległym w całym cyklu. To właśnie w tej konkurencji Polka zajęła ósme miejsce podczas mistrzostw świata w Cortina d'Ampezzo.

W zmaganiach slalomu równoległego zawodniczki startują w dwójkach, ale wykonują dwa przejazdy - na niebieskiej i czerwonej trasie. Obie mogą się bowiem od siebie różnić.

W Lech/Zuers Gąsienica-Daniel zaczęła od czerwonej trasy i to był świetny przejazd. Pokonała go w czasie 24,28 s (szósty wynik na czerwonej trasie w całej stawce). Niestety gorzej poszło jej na trasie niebieskiej - 24,78 s to był dopiero 23. czas na tej ścieżce.

Ostatecznie jednak, po zsumowaniu rezultatów, Gąsienica-Daniel zajęła w eliminacjach 13. lokatę. To dało jej awans do 1/8 finału. Decydujące przejazdy rozpoczną się o godzinie 17:00. Rywalką Polki w walce o ćwierćfinał będzie Lena Duerr z Niemiec.