Alpejski PŚ. Maryna Gąsienica-Daniel z punktami w supergigancie. Triumf Lary Gut-Behrami

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 29. miejsce w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata w Sankt Moritz. Dla Polki to drugi najlepszy rezultat w karierze w tej specjalności. Zwyciężyła Szwajcarka, Lara Gut-Behrami.

Adrian Nuckowski
Maryna Gąsienica-Daniel Twitter / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Dla Maryny Gąsienicy-Daniel start w Sankt Moritz był dopiero trzecim obecnej zimy. Polka do tej pory nie ukończyła zawodów otwarcia w Soelden, a kilkanaście dni później zajęła bardzo dobre, 11. miejsce w slalomie równoległym w Lech/Zurs.

28-latka, jadąca z dopiero 50. numerem startowym z uwagi na niski ranking w supergigancie zakończyła sobotnie zmagania na 29. miejscu. Polka zanotowała tym samym drugi najlepszy wynik w tej konkurencji, którym w dalszym ciągu jest 27. miejsce wywalczone w Sankt Anton (10 stycznia 2021).

Premierowe zwycięstwo w sezonie 2021/2022, a 33. w całej karierze zanotowała reprezentantka gospodarzy, Lara Gut-Behrami. Szwajcarka utarła nosa triumfatorce poprzedniego supergiganta, Sofii Goggii, wyprzedzając ją o 0,18 s. Trzecie miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej, Mikaela Shiffrin dla której było to szóste w karierze miejsce na podium w tej specjalności.