Trenerzy o meczu Islandia - Argentyna

Po wygranej nad Argentyną 36:27 trener Islandii Gudmundur Gudmundsson przyznał, że dobra postawa jego zespołu jest udanym wstępem do arcyważnego meczu z Polską. Szkoleniowiec przegranych, Eduardo Gallardo przyznał, że jego podopieczni zawiedli w drugiej połowie.

Grzegorz Grajdura

Gudmundur Gudmundsson (trener Islandii): Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej gry moich podopiecznych. W drugiej połowie nasze prowadzenie pozwoliło nam na pewne roszady w składzie; zmiennicy zaprezentowali się równie dobrze. W sobotę czeka nas arcytrudne zadanie w spotkaniu z gospodarzami, wiemy, że czeka nas ciężka walka.

Eduardo Gallardo (trener Argentyny): W pierwszej połowie radziliśmy sobie całkiem dobrze, ale po zmianie stron nasz zespół nie istniał. Słabliśmy z minuty na minutę, co nasz rywal skutecznie wykorzystał. Islandia pokazała dzisiaj swój charakter i dobrą dyspozycję.