Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

WTA: Olimpijskie wspomnienia najlepszych

W specjalnym nagraniu wideo przygotowanym przez organizację WTA, zawodniczki, dla których występ w Pekinie nie będzie pierwszym w karierze olimpijskich startem, opowiedziały o swoich przeżyciach związanych z rozgrywanymi raz na cztery lata zawodami.
Adam Naruszewicz
Adam Naruszewicz

Szwajcarka Patty Schnyder zawsze ciepło wspomina rozpoczęcie zawodów. - Ceremonia otwarcia wywołuje we mnie największe emocje, to przejście po stadionie i samo bycie tam jest po prostu nie do opisania. Także spotkanie się z innymi szwajcarskimi sportowcami, dużo rozmów, to daje nam wiele szczęścia - powiedziała tenisistka

O niecodziennych przeżyciach opowiedziała Swietłana Kuzniecowa. - Wioska olimpijska to bardzo dziwne miejsce. W turniejach tenisa często mijamy się w hotelu z innymi zawodniczkami, ale je znamy. Tutaj jest inaczej - wydaje ci się, że nie znasz nikogo, a za chwilę mija cię ktoś, kogo wczoraj widziałeś w telewizji. To naprawdę dziwne, ale i fajne uczucie.

Reprezentantka Tajlandii, Tamarine Tanasugarn przywykła do atmosfery Igrzysk, jednak najlepiej pamięta olimpijski debiut - Najwięcej emocji przeżyłam w Atlancie, to były moje pierwsze Igrzyska. Olimpijskie zawody ogólnie są bardzo ciekawe, szczególnie od strony pozasportowej - poznajemy nowych ludzi i nowe kultury. Każde Igrzyska to fantastyczne przeżycie

W przeciwieństwie do Tanasugarn, sportową stronę turnieju pamięta Cara Black z Zimbabwe. Nie chodzi tu jednak o jej sukcesy, ale o emocje związane z występem koleżanki z reprezentacji - pływaczki Kirsty Coventry. - W Sydney bardzo podobała mi się atmosfera wioski olimpijskiej. Ateny to jednak zupełnie inne przeżycie. Cudownie było poznać i kibicować Kirsty. Zdobyła dla nas trzy medale - złoty, srebrny i brązowy. To były pierwsze indywidualne medale dla Zimbabwe w historii Igrzysk. Trzymanie za nią kciuków było niesamowite - zakończyła zawodniczka.

Całość nagrania obejrzeć można na stronie wtatour.com, w dziale video.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
wtatour.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×