Bez emocji w ostatniej kolejce plażowiczów w grupach B, C i E

Środa pozwoliła poznać pierwsze rozstrzygnięcia w olimpijskim turnieju piłki siatkowej. Wiadomo już, że do drugiej rundy awansowali, rozstawieni z numerem dwudziestym trzecim, Łotysze - Samoilovs/Plavins, którzy pokonali po tie – break’u szwajcarską parę Heyer/Heusher.

Przemysław Jastrzębski

Szwajcarski duet niespodziewanie przegrał po raz drugi z kolei. Dwa dni temu Heyer w parze z Heuscherem przegrali z amerykańską parą Rogers/Dalhausser a w środę zostali pokonani przez teoretycznie słabszych rywali, łotewską drużyną Samoilovs/Plavins. Pierwszego seta Łotysze wygrali dość łatwo do siedemnastu, drugiego przegrali 21:21 i o zwycięstwie zadecydowała trzecia partia. W bardzo wyrównanym tie - break’u wygrała para Samoilovs/Plavins, która w ostatnich piłkach nieznacznie osiągnęła prowadzenie.

Rozstawieni w turnieju olimpijskim z numerem drugim Amerykanie ( Rogers/Dalhausser), nie mieli większych problemów z pokonaniem swoich przeciwników z Argentyny (Conde/Baracetti). Inicjatywa w tym meczu od początku należała do zawodników ze Stanów Zjednoczonych, którzy wygrali 2:0.

W grupie C nie doczekaliśmy się niespodzianek, bo takie chyba nie powinny się zdarzyć, kiedy grają główni pretendenci do złotego medali. Brazylijska para Ricardo/Emanuel bez problemu uporali się z Australijczykami Schachtem/Slackiem. Jedna z najlepszych drużyn świata wygrali 2:0, w pierwszym secie do 14, a w drugim do 17.

W drugim spotkaniu tej grupy Gruzini Geor i Gia również łatwo wygrali swój mecz. Ich wyższość musieli uznać gracze z Angoli, którzy w całym meczu zdobyli zaledwie dwadzieścia siedem oczek.

Dwa niezwykle nudne spotkania obejrzeli kibice w grupie E. Rozstawieni z numerem 5 Holendrzy - Nummerdor/Schuil łatwo wygrali z Klemperer/Koreng z Niemiec 2:0, dwukrotnie po 21:16, ani razu nie oddając prowadzenia. Niewiele ciekawiej było w spotkaniu pomiędzy Norwegami (Kjemperud/Skarlund ), a Szwajcarami (Laciga M./Schnider). Mecz zakończył się zwycięstwem tych drugich w dwóch setach. Zalążki walki widać było jedynie w pierwszym, wygranym do siedemnastu secie.

GRUPA B
Heyer/Heuscher (Szwajcaria) - Samoilovs/Plavins (Łotwa) 1:2 (17:21, 23:21, 13:15)
Rogers/Dalhausser (USA) - Conde/Baracetti (Argentyna) 2:0 (21:12, 21:13)

GRUPA C
Ricardo/Emanuel (Brazylia) - Schacht/Slack (Australia) 2:0 (21:14, 21:17)
Geor/Gia (Gruzja) - Fernandes/Morais (Angola) 2:0 (21:14, 21:13)

GRUPA E
Nummerdor/Schuil (Holandia) - Klemperer/Koreng (Niemcy) 2:0 (21:16, 21:16)
Kjemperud/Skarlund (Norwegia) - Laciga M./Schnider (Szwajcaria) 0:2 (17:21, 13:21)