KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Aksana Miankova mistrzyną rzutu młotem, Anita Włodarczyk szósta

Białorusinka Aksana Miankova zdobyła złoty medal w olimpijskim konkursie rzutu młotem kobiet będąc jedyną zawodniczką, która przekroczyła 76 metrów. W finale wystartowały dwie Polski – Anita Włodarczyk zajęła szóste miejsce, a Kamila Skolimowska nie zaliczyła żadnej próby i nie została sklasyfikowana.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Dawna forma Skolimowskiej, która w Sydney w 2000 roku wywalczyła jako 17-latka w swoim debiucie na igrzyskach złoty medal olimpijski, opuściła ją już niestety kilka lat temu i trudno było przypuszczać, aby Polka znów stanęła na najwyższym stopniu olimpijskiego podium. Mimo to wydawało się, że przy odrobinie szczęścia Skolimowska może powalczyć o brąz, w szczególności gdy do Pekinu nie pojechały zawieszone najlepsze Rosjanki. Niestety, Polka nie miała ani jednej udanej mierzonej próby i już po trzech kolejkach zakończyła swój udział w konkursie nie kwalifikując się do ścisłego finału.

Znalazła się w nim za to robiąca szybkie postępy Anita Włodarczyk. 23-letnia lekkoatletka debiutująca na igrzyskach w trzeciej kolejce osiągnęła 71,56 m i po tym rzucie klasyfikowana była na piątym miejscu. W dalszej fazie rywalizacji nie poprawiła już tego osiągnięcia, została za to zepchnięta przez jedną z konkurentek na szóstą, całkiem dobrą pozycję.

Olimpijski konkurs rozstrzygnął się w piątej kolejce, gdy reprezentantka Białorusi Aksana Miankova posłała swój młot na odległość 76,34m, czego nie zdołała już pobić żadna z rywalek. Srebrny medal przypadł głównej faworytce do złota Ipsi Moreno. Kubanka na drugich miejscach plasuje się na największych imprezach dość często – tak było już podczas igrzysk w Atenach oraz na mistrzostwach świata w 2005 i 2007 roku. Ku radości chińskich kibiców, jak zwykle licznie zgromadzonych w Ptasim Gnieździe, medalową trójkę zamknęła Wenxiu Zhang, która medal zawdzięcza swojej najlepszej tegorocznej próbie na odległość 74,32

Wyniki:
1. Aksana Miankova (Białoruś) – 76,34
2. Ipsi Moreno (Kuba) – 75,20
3. Wenxiu Zhang (Chiny) – 74,32
4. Darya Pchelnik (Białoruś) – 73,65
5. Manuela Montebrun (Francja) – 72,54
6. Anita Włodarczyk (Polska) – 71,56
7. Clarissa Claretti (Włochy) – 71,33
8. Martina Hrasnova (Słowacja) – 71,00

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×