KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nurowski: Niech jedzie 50 osób, ale z szansami

Jeżeli będzie gorzej, niż w Atenach, odejdę - mówił przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie Piotr Nurowski. Polacy zdobyli w stolicy Chin tyle samo medali, co 4 lata wcześniej, ale mimo tego prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego odda się do dyspozycji zarządu.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

- 12 września obraduje zarząd PKOl. Oddaję się do jego dyspozycji, może znajdą kogoś lepszego - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą. - Nie dzielę pieniędzy na przygotowania, ale wziąłem na siebie odpowiedzialność. To był pewien zabieg socjotechniczny. Chciałem zdjąć trochę presji z trenerów i prezesów. Tylko nie łapcie mnie za słowo. Nie powiedziałem, że ustąpię jak nie będzie więcej medali niż w Atenach. Ustąpię jak będzie gorzej niż tam. Moim zdaniem jest lepiej. Nie jest to sukces, ale też nie klęska. W Atenach zakwalifikowaliśmy się do 42 finałów, tutaj do 61. Miejsca punktowane nie są dla mnie ważne, PKOl za moich rządów zniósł premie za miejsca 4-8, ale nie można powiedzieć że nie było lepiej niż w Grecji. Z polskim sportem olimpijskim nie jest tak źle, jak przez pierwsze sześć dni w Pekinie, i nie tak dobrze jak jednej pięknej niedzieli 17 sierpnia. Jesteśmy pośrodku - przyznał.

Nurowski przyznał, że system kwalifikacji olimpijskich jest w Polsce przestarzały i wymaga natychmiastowej zmiany. - Niech pojedzie 100 osób, 50, ale z szansami - przyznaje i podaje przykłady: - Bieg na 1500 metrów kobiet... Nie pytał pan Lidii Chojeckiej, po co toczyła taką zaciętą walkę o igrzyska, do ostatnich dni? Była w Pekinie zupełnie bez formy, system minimów olimpijskich to jest ślepa uliczka - powiedział prezes w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Rzeczpospolita
Komentarze (3)
 • dfd Zgłoś komentarz
  Ej no dobra goście nikt nie jest idealny a pan Szpakowski ma swoje lata i jest znakomitym komentatorem piłkarskim.To jest jak sama nazwa wskazuje telewizja Polska nie to co Eurosport więc po
  Czytaj całość
  co maja dawać kogoś innego i liczyc medale Amerykanom??Pokazują Polaków więc licza im też medale a wy nie liczyliście chyba że im nie kibicowaliście.Oni mieli czas na transmisje i po co mieli pokazywać np:mecz w piłke wodną jakiś tam Holandia :Hiszpania(przykład)
  • radar Zgłoś komentarz
   Zgadzam się. Od zawsze oglądam takie zawody w eurosporcie i teraz gdy nie miałem kablówki skazany byłem na tvp - to istna żenada. Przerywanie rozmówcy to klasyka Szpakowskiego. Dlaczego
   Czytaj całość
   jeszcze płaci mu się z pieniędzy podatników?
   • Tess Zgłoś komentarz
    Wielka szkoda, że miejsca 4-8 nie są dla Pana Nurowskiego ważne, a tylko i wyłącznie medale, podobnie nie rozumiem, dlaczego na igrzyska ma nie jechać ktoś, kto jest 12. na świecie, a
    Czytaj całość
    nie 2. To podobno ma być święto sportu, a nie wyścig szczurów za medalami. System kwalifikacji jest przestarzały i utrudnia dobre przygotowanie do olimpiady, to prawda, ale wg mnie warto poświęcić kilka słów również fatalnemu podejściu dziennikarzy do olimpiady. Nie oglądałam transmisji w TVP, a Eurosport, po w polskiej telewizji nie było widowiska sportowego, a tylko liczenie medali. Zamiast wykorzystać olimpiadę do propagowania mniej popularnych dyscyplin sportowych, omawiania zasad punktacji itp. były tylko rozważania o szansach medalowych. Zamiast wykorzystać wiedzę zaproszonych gości bezceremonialnie im przerywano (może nie wszyscy dziennikarze, nie chciałabym nikogo obrazić, ale pan Szpakowski zachowywał się skandalicznie).
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×