BHT Auto Forum Petra Płock rozpoczyna zmagania w Klubowych Mistrzostwach Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mistrzowie Polski w piłce plażowej, BHT Auto Forum Petra Płock, od czwartku 5 listopada rywalizować będą o Klubowe Mistrzostwo Europy. Turniej odbędzie się na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria.

Zmagania potrwają do 8 listopada. Zespół z Płocka rywalizować będzie z dwunastką najlepszych drużyn w Europie, które w sezonie 2015 sięgały po mistrzostwa swoich krajów. W składzie Petry wystąpi dwunastu płocczan, którzy w sezonie letnim wywalczyli mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Niestety na hiszpańskiej plaży nie zobaczymy kapitana Adriana Fiodora i skrzydłowego Filipa Kopra, którym występ w turnieju uniemożliwiły kontuzje. Ich miejsce w zespole uzupełnią młody bramkarz Orlen Wisły II Płock Marcin Ruciński oraz skrzydłowy Dominik Rybicki.

- Żałujemy, że na tak ważny turniej nie możemy zabrać wszystkich podstawowych graczy, ale dzięki współpracy z młodymi zawodnikami mamy szansę odpowiednio uzupełnić nasz skład - mówi kołowy BHT Petry, Marcin Miedziński. - Wszyscy z dużą niecierpliwością oczekujemy pierwszych spotkań, mimo kilku miesięcy rozbratu z plażówką jesteśmy dobrze przygotowani do tych zawodów - dodaje.

Europejscy mistrzowie zostali podzieleni na dwie grupy. Petra trafiła na obrońców tytułów - rosyjski Jekaterinodar oraz drużyny z Holandii, Włoch, Szwajcarii i Danii. Do dalszej fazy rozgrywek awansują cztery najlepsze ekipy. ­­

Kacper Adamski w akcji
Kacper Adamski w akcji

- W tym turnieju nie będzie łatwych spotkań, dlatego jeżeli chcemy myśleć o zwycięstwie w każdym meczu będziemy musieli zagrać na 100 procent swoich możliwości. Wiemy czego się spodziewać po drużynach z Rosji, Szwajcarii czy Holandii, z którymi rywalizowaliśmy na wcześniejszych turniejach. Jednakże styl gry Włochów czy Duńczyków pozostaje dla nas zagadką - ocenia rywali Miłosz Rupp.

Petra na wyspę Gran Canaria udała się we wtorek 3 listopada, a już w czwartek czeka ich początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek mistrzowie Polski o 11:15 zmierzą się z holenderskim Paksoft Camelot, a o 15:45 z Jekaterinodar z Rosji. Zmagania zakończą finałowe spotkania w niedzielę. Wyjazd BHT Petry nie odbyłby się bez wsparcia sponsora tytularnego, firmy Auto Forum, autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Kicpak i Urzędu Miasta Płocka. Skład BHT Auto Forum Petry Płock: Artur Niesłuchowski, Miłosz Rupp, Konrad Koper, Marcin Miedziński, Kacper Adamski, Jarosław Suski, Michał Kwiatkowski, Patryk Orędowicz, Bartosz Wojdak, Marcin Ruciński, Łukasz Niedzielak, Dominik Rybicki.

Terminarz BHT Auto Forum Petry: Paksoft Camelot (Holandia) - BHT Auto Forum Petra / 05.11.2015, godz. 11:15 BHT Auto Forum Petra - Jekaterinodar (Rosja) / 05.11.2015, godz. 15:45 BHT Auto Forum Petra - Lloret Beach Espana (Szwajcaria) / 06.11.2015, godz. 11:15 HEI Skaering (Dania) - BHT Auto Forum Petra / 06.11.2015, godz. 16:30 Pallamano Grosseto (Włochy) - BHT Auto Forum Petra / 07.11.2015, godz. 11:15

W turnieju kobiet udział weźmie z kolei BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski.

Źródło artykułu: