KP Łódź na 2. miejscu w Euro Winners Cup, Braga najlepsza trzeci rok z rzędu

KP Łódź zajął drugie miejsce w turnieju Euro Winners Cup 2019 w Nazare. Trzeci rok z rzędu Ligę Mistrzów w plażowej piłce nożnej wygrała SC Braga, która pokonała w finale drużynę z Polski 6:0.

Piotr Ziemka
Beach soccer WP SportoweFakty / Beach soccer
W trzynastej minucie pierwszego gola meczu zdobył głową Rafael Bokinha. Po dwóch tercjach najlepsza drużyna świata (w marcu 2019 r. Braga wygrała klubowe mistrzostwa globu - Mundialito) prowadziła tylko 1:0, ale w trzeciej odsłonie zdecydowanie powiększyła przewagę. Tuż po starcie ostatniej tercji tego turnieju na 2:0 podwyższył Jordan Santos. Kolejne bramki strzelili: Filipe Silva, Bernardo Botelho oraz dwukrotnie Bernardo Martins.

2018 roku KP Łódź odniósł największy sukces w historii polskich występów w Euro Winners Cup. Ówczesny mistrz Polski zajął wtedy trzecią lokatę. W składzie tego zespołu na siódmą edycję Ligi Mistrzów w piłce nożnej plażowej znalazło się dziewięciu zawodników mających w dorobku zwycięstwo odniesione w poprzedniej edycji turnieju w spotkaniu o trzecie miejsce z Lokomotiwem Moskwa. Tym razem zabrakło Bogusława Saganowskiego, Szymona Gąsińskiego i Igora Brysztela. Mimo nieobecności tych piłkarzy podopieczni Marcina Stanisławskiego poprawili jeszcze osiągnięcie z 2018 roku - awansowali do finału.

Po raz trzeci z rzędu w ostatnim meczu Euro Winners Cup wzięła udział SC Braga. Zespół z Portugalii triumfował w latach 2017 i 2018, a w 2014 i 2016 r. był trzeci. W składzie obrońców tytułu znalazło się czterech mistrzów świata z 2015 roku - Portugalczyków - oraz czterech złotych medalistów ostatniej edycji czempionatu - z 2017 r - Brazylijczyków. Braga w EWC 2019 wygrała wszystkie mecze w regulaminowym czasie gry.

KP Łódź w 1/8, 1/4 i 1/2 finału stracił tylko 2 bramki. Bramkarze Dariusz Słowiński i Łukasz Świdnicki mieli bardzo długą jak na beach soccer passę - zachowywali czyste konto aż przez 64 minuty. Słowiński otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju. Najwięcej goli (19) zdobył król strzelców mistrzostw świata 2017 - Gabriele Gori (Artur Music). Z kolei najlepszym piłkarzem (MVP) został Jordan Santos.

W 1/4 finału KP Łódź wyeliminował Euroformat-Bodon Kijów, a w sobotę okazał się lepszy od Levante UD. Ekipy z Ukrainy i Hiszpanii dzień przed porażkami z polskim zespołem pokonały rosyjskie potęgi - złożone z reprezentantów Rosji i Brazylii: Kristall Sankt Petersburg i Lokomotiw Moskwa.

KP Łódź - Braga SC 0:6 (0:0, 0:1, 0:5)
Gole: Rafael Bokinha (13. minuta), Jordan Santos (25.), Filipe Silva (29.), Bernardo Botelho (33.), Bernardo Martins (35. i 36.).

KP Łódź: Dariusz Słowiński, Łukasz Świdnicki - Artur Popławski, Jordan Soares de Oliveira, Daniel Krawczyk, Paulo Victor Barboza Paulinho, Dominik Depta, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Karim Madani, Tomasz Poźniak.

Braga SC: Rafael Augusto de Lima Padilha, Nuno Hidalgo Pereira - Filipe Duarte da Silva, Bruno Miguel Silva Torres, Jordan Alexandre Santos, Rafael Antonio Jesus Pinto Bokinha, Bruno da Silva Xavier, Bernardo Barral Martins Santos, Leonardo Barral Martins Santos, Bernardo de Oliveira Botelho, Fernando Miguel Pinheiro, Jose Henrique Sampaio.

W meczu o trzecie miejsce Levante wygrało 7:6 z Deltą Saratow.

Czy KP Łódź zdobędzie Puchar Polski i mistrzostwo kraju w 2019 roku?