Polska prowadziła w eliminacjach do mistrzostw świata z Włochami, ale przegrała

Mecz Polska - Włochy rozpoczął w Moskwie drugą fazę grupową europejskich eliminacji do mistrzostw świata 2019 w beach soccerze. Biało-Czerwoni prowadzili, ale przegrali 1:3.

Piotr Ziemka
Piłka nożna plażowa Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Piłka nożna plażowa
W drugiej minucie i 31. sekundzie pierwszego gola meczu po strzale zza połowy boiska zdobył Daniel Baran. 35-letni zawodnik trafił na 1:0 również we wtorkowym pojedynku z Niemcami. W siódmej minucie wyrównał bramkarz Włochów Simone del Mestre. Zwycięzcy Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 objęli prowadzenie na dwie minuty i 20 sekund przed końcem pierwszej tercji - po rzucie wolnym gola strzelił Paolo Palmacci, który wziął udział w sześciu edycjach mistrzostw świata w plażowej piłce nożnej (jego bilans w MŚ to 31 meczów i 28 bramek).

W drugiej tercji wynik się nie zmienił. Najlepszą okazję miał Palmacci. Tym razem piłka po uderzeniu 35-latka z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

W trzeciej części, przy stanie 1:2 dla Włochów, w słupek trafili Baran, a także Filip Gac. Świetną szansę na doprowadzenie do wyrównania miał też Piotr Klepczarek, ale piłka po jego uderzeniu nie wpadła do siatki. Tuż po tej szansie Biało-Czerwonych, ostatniego gola tego spotkania zdobył król strzelców mistrzostw świata 2017 i turnieju Euro Winners Cup 2019 - Gabriele Gori. W poniedziałek Włosi pokonali podopiecznych Marcina Stanisławskiego w pierwszej fazie grupowej 4:1, tym razem - 3:1.

Druga faza grupowa europejskich eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej:

Polska - Włochy 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
1:0 - Daniel Baran 3'
1:1 - Simone del Mestre 7'
1:2 - Paolo Palmacci 10'
1:3 - Gabriele Gori 35'

Żółte kartki:
Daniel Baran (9'), Paweł Friszkemut (24.), Paolo Palmacci (29.), Tomasz Poźniak (30').

Polska: Maciej Marciniak, Patryk Sobczak - Daniel Baran, Maciej Daniluk, Paweł Friszkemut, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Piotr Klepczarek, Konrad Kubiak, Tomasz Poźniak, Bartosz Szloser. W środę nie grał Karim Madani, który pauzował za żółte kartki.

Włochy: Simone Del Mestre, Andrea Carpita - Alessio Frainetti, Gabriele Gori, Dario Ramacciotti, Francesco Corosiniti, Emmanuele Zurlo, Simone Marinai, Paolo Palmacci, Josep Junior Gentilin, Alfioluca Chiavaro, Fabio Sciazza.

Portugalia - Białoruś 2:3
Hiszpania - Azerbejdżan 9:3
Rosja - Szwajcaria 9:3

W czwartek rywalami polskich piłkarzy będą Portugalczycy (początek o 16:30 polskiego czasu), a w piątek - Białorusini.

Czy Polacy pokonają Białorusinów w eliminacjach do mistrzostw świata 2019?