Co za końcówka! Wielki mecz Polaków i awans

Polacy pokonali Francję 4:3 w trzecim dniu Europejskiej Ligi Beach Soccera 2021 w Nazare. Biało-Czerwoni zakończyli pierwszą fazę tych rozgrywek z dorobkiem trzech punktów i zakwalifikowali się do dalszej części rywalizacji.

PZ
Patryk Pietrasiak Getty Images / Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Patryk Pietrasiak
Jeszcze na 95 sekund przed końcem podopieczni selekcjonera Tomasza Wydmuszka przegrywali 2:3. Do remisu doprowadził Patryk Pietrasiak, który w 2021 roku zadebiutował w Europejskiej Lidze Beach Soccera. Z kolei, gdy do zakończenia pozostawało 48 sekund ten sam zawodnik - grający z siódmym numerem na koszulce - trafił do siatki z rzutu wolnego, co dało wygraną 4:3.

W 20. sekundzie Pietrasiak zdobył pierwszego gola tego meczu. W połowie drugiej tercji, po faulu i żółtej kartce Sebastiana Papiernika, z rzutu karnego wyrównał Anthony Barbotti. 12 sekund przed końcem tej odsłony Polacy odzyskali prowadzenie za sprawą trafienia Grzegorza Brochockiego. W trzeciej części gry po raz drugi na liście strzelców znalazł się Barbotti, a w 33. minucie bramkę na 2:3 zdobył Jeremy Basquaise. Końcówka należała jednak do Polaków, a przede wszystkim do Pietrasiaka, który w Europejskiej Lidze Beach Soccera 2021 w Nazare zdobył 8 goli - w czwartek 4 ze Szwajcarią, a w piątek jednego z Włochami - i wygrał klasyfikację najskuteczniejszych. Drugą pozycję w tym zestawieniu zajęli Philipp Borer oraz Gabriele Gori (po 7 bramek).

Biało-Czerwoni za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry z Francją uzyskali 3 punkty do tabeli Europejskiej Ligi Beach Soccera. Zdobyli łącznie 15 goli, tyle też stracili. Za Polakami w klasyfikacji łącznej zostały sklasyfikowane: Niemcy, Azerbejdżan, Francja i Turcja. Z 12 ekip występujących w najwyższej dywizji, do finałowego turnieju awansowała czołowa ósemka. Wyprzedzenie 4 reprezentacji oznacza więc, że Polacy uzyskali już awans do dalszej części rywalizacji. Poprzednio dokonali tego w 2017 roku.

Polska - Francja 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Gole: Patryk Pietrasiak 1:0 (1. minuta), Anthony Barbotti 1:1 (18. minuta), Grzegorz Brochocki 2:1 (24. minuta), Barbotti 2:2 (31.), Jeremy Basquaise 2:3 (33.), Pietrasiak 3:3 (35.), Pietrasiak 4:3 (36.).

Skład Polski
: Maciej Marciniak, Krystian Karolak - Eryk Becker, Jakub Bistuła, Grzegorz Brochocki, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Mateusz Kiklaisz, Patryk Pietrasiak, Sebastian Papiernik, Bartosz Szloser, Mateusz Wardziński.

Wyniki Europejskiej Ligi Beach Soccera 2021:
Grupa 1: Ukraina - Niemcy 2:2 po 3 tercjach i 3:2 po dogrywce, Portugalia - Azerbejdżan 7:2, Ukraina - Azerbejdżan 3:3 po 3 tercjach i dogrywce, 5:4 w karnych, Portugalia - Niemcy 10:1, Niemcy - Azerbejdżan 4:4 po 3 tercjach i 5:4 po dogrywce, Portugalia - Ukraina 3:3 po 3 tercjach i dogrywce, 4:2 w karnych.
Grupa 2: Włochy - Francja 5:4, Polska - Szwajcaria 9:10, Polska - Włochy 2:2 po 3 tercjach i dogrywce, 3:5 w karnych, Szwajcaria - Francja 3:2, Polska - Francja 4:3, Włochy - Szwajcaria 6:5.
Grupa 3: Hiszpania - Białoruś 6:3, Rosja - Turcja 5:1, Hiszpania - Turcja 5:3, Rosja - Białoruś 5:3, Białoruś - Turcja 8:2, Rosja - Hiszpania 5:5 po 3 tercjach, 6:5 po dogrywce.

Już w poniedziałek 21 czerwca 2021 roku w Portugalii rozpoczną się eliminacje do mistrzostw świata.

Czy Polacy pokonają w poniedziałek Białorusinów w eliminacjach do mistrzostw świata 2021?