Arka Gdynia nie dała rady. Duża szansa przed Widzewem

Trzeci z rzędu mecz bez wygranej Arki Gdynia. Jej remis 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała otwiera drzwi do PKO Ekstraklasy przed Widzewem. Łodzianie awansują, jeżeli w niedzielę zwyciężą z Miedzią Legnica.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Na początku meczu groźniejsi w ataku byli gracze Ryszarda Tarasiewicza. Arka przyjechała do Bielska-Białej po ważne zwycięstwo w walce o awans do PKO Ekstraklasy. Wcześnie Matvei Igonen zmierzył się ze strzałem celnym, a kolejna akcja gości zakończyła się niewyraźnym pudłem.

W pierwszym kwadransie Podbeskidzie spędziło dużo czasu na własnej połowie boiska i przesuwało się za prowadzącymi atak pozycyjny graczami Arki. W 17. minucie premierowa szansa na otwarcie wyniku otworzyła się przed napastnikiem gdynian. Mateuszowi Kuzimskiemu nie udało się oddać sytuacyjnego strzału z bliska do sieci po dograniu Mateusza Żebrowskiego.

W 23. minucie ataki Arki przyniosły efekt w postaci gola na 1:0. Mateusz Żebrowski zdobył prowadzenie dla zespołu z Pomorza strzałem głową po precyzyjnej wrzutce Christiana Alemana. Cała akcja bramkowa była konsekwencją nieodpowiedzialnej straty Joana Romana w pobliżu narożnika własnego pola karnego. Pół godziny meczu należało do gości i ich prowadzenie było zasłużone.

Później Podbeskidzie zaczęło odpowiadać atakami. Gospodarzom brakowało precyzji w strzałach. Poprawić wynik próbowali w pierwszej połowie Daniel Mikołajewski, Ezequiel Bonifacio oraz Dominik Frelek.W końcówce pierwszej połowy uaktywnił się najskuteczniejszy w lidze Kamil Biliński, ale i jemu nie udało się wyrównać.

Czas pracował na korzyść Arki. Drużyna z Pomorza pilnowała wyniku, a od czasu do czasu przypominała atakiem o konieczności bronienia gospodarzom. W 60. minucie flegmatyczne wznowienie wykopem Kacpra Krzepisza sugerowało, że drużyna z Pomorza zaczyna grać ostrożnie, a nawet kunktatorsko. Nie było to dobre rozwiązanie.

Wspomniany bramkarz Arki nie popisał się przy golu na 1:1, którego strzelił Joan Roman w 66. minucie. Hiszpan oderwał się od defensorów z Pomorza i oddał uderzenie bez przyjęcia po dograniu Julio Rodrigueza z głębi pola. Piłka wturlała się do siatki po rękawicach Kacpra Krzepisza. Podbeskidzie pozbawiło przeciwnika zaliczki i końcówka spotkania zapowiadała się ciekawie.

Świetne szanse na rozstrzygnięcie meczu mieli napastnicy obu zespołów. Kamil Biliński trafił w boczną siatkę zamiast między słupki. Rewelacyjne możliwości miał Karol Czubak, ale w jednej z akcji trafił w rozpaczliwie interweniującego defensora, a w kolejnej przegrał w sytuacji sam na sam z Matveiem Igonenem. Skończyło się remisem 1:1 i nie jest to dobry wynik dla żadnej z ekip.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Żebrowski 23'
1:1 - Joan Roman 66'

Podbeskidzie: Matvei Igonen - Ezequiel Bonifacio, Daniel Mikołajewski (88' Maciej Kowalski-Haberek), Julio Rodriguez, Jeppe Simonsen (72' Mateusz Wypych) - Dominik Frelek, Mathieu Scalet (88' Marcel Misztal) - Giorgi Merebaszwili, Joan Roman, Michał Janota (61' Yigit Emre Celtik) - Kamil Biliński

Arka: Kacper Krzepisz - Michał Marcjanik, Elhadji Pape Diaw, Martin Dobrotka - Mateusz Stępień (85' Artur Siemaszko), Sebastian Milewski (85' Michał Bednarski), Adam Deja, Mateusz Żebrowski (73' Olaf Kobacki) - Hubert Adamczyk, Christian Aleman - Mateusz Kuzimski (73' Karol Czubak)

Żółte kartki: Bonifacio (Podbeskidzie) oraz Deja (Arka)

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)