"Lewy" pofrunął w powietrze. Ależ gol! [WIDEO]

Robert Lewandowski w swoim stylu zakończył sezon zakończył sezon Bundesligi. Snajper Bayernu Monachium znowu skarcił VfL Wolfsburg. Koen Casteels nie miał żadnych szans po jego strzale głową.

Rafał Szymański
gol Roberta Lewandowskiego WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: gol Roberta Lewandowskiego
Na sobotę zaplanowano spotkanie ostatniej kolejki między VfL Wolfsburg a Bayernem Monachium. Podopieczni Juliana Nagelsmanna dyktowali tempo gry od samego początku i objęli prowadzenie w 17. minucie za sprawą Josipa Stanisicia.

Mistrzowie Niemiec mieli dwubramkową przewagę od 40. minuty. Monachijczycy przeprowadzili zespołową akcję, a Thomas Mueller zacentrował z prawej strony w kierunku Roberta Lewandowskiego. Snajper walczył w powietrzu z Maxrencem Lacroixem i wygrał ten pojedynek. Kadrowicz mocnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Reprezentant Polski ma patent na mecze z "Wilkami". Koen Casteels nie miał zbyt wiele do powiedzenia po tym uderzeniu.

To było 35. trafienie Lewandowskiego w sezonie 2021/22 Bundesligi. Doświadczony napastnik w ostatnich miesiącach był bezkonkurencyjny i w sobotę tylko umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji strzelców.

Gospodarze złapali kontakt jeszcze przed zmianą stron. Jonas Wind pokonał bramkarza Bayernu i dał nadzieję kibicom VfL Wolfsburg. W drugiej części gry Max Kruse ustalił wynik na 2:2.

Źródło: Viaplay