Tak strzela się raz w życiu! Gol marzenie w 2. Bundeslidze [WIDEO]

Takim golem przypieczętować awans to coś pięknego. Schalke zdobyło mistrzostwo 2. Bundesligi, a w ostatnim meczu sezonu swoją cegiełkę dołożył Rodrigo Zalazar. Były piłkarz m.in. Korony Kielce strzelił zza połowy boiska!

Mateusz Byczkowski
Gol z połowy boiska Materiały prasowe / Viaplay / Gol z połowy boiska
Schalke 04 Gelsenkirchen zapewniło sobie awans do Bundesligi już w poprzedniej kolejce. Niedzielne spotkanie przeciwko 1.FC Nuernberg było jednak ważne w kontekście układu tabeli, bo wciąż toczyła się walka o mistrzostwo ligi.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla zespołu Mike'a Buskensa, bo już w piętnastej minucie gola strzelił Rodrigo Zalazar. I to naprawdę niebyle jakiego! Z połowy boiska przelobował golkipera rywali, Carla Klausa.

Zawodnik Schalke w sezonie 2022/2023 będzie mógł więc powalczyć na boiskach Bundesligi ze swoją drużyną. W przeszłości występował w St. Pauli, a także PKO Ekstraklasie jako piłkarz Korony Kielce.

Zdobył w jej barwach dziewięć goli, jednak przygoda Urugwajczyka w Polsce szybko dobiegła końca. Jak widać kariera 22-letniego pomocnika rozwija się, a on sam pomógł legendarnej ekipie powrócić do Bundesligi.

Ostatecznie niedzielne spotkanie padło łupem Schalke, które wygrało na terenie rywala 2:1. Drugiego gola dla gości strzelił Simon Terodde pod koniec meczu. Nurnberg dwie minuty wcześniej wyrównał.