Sportowa tragedia Łukasza Teodorczyka

Były reprezentant Polski nie pomagał swoimi golami Vicenzie. W przegranym 0:2 meczu z Cosenzą nie podniósł się z ławki rezerwowych. Wynik zdecydował o spadku zespołu Łukasza Teodorczyka z Serie B.

Łukasz Teodorczyk Getty Images / Francesco Scaccianoce/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Vicenza przystąpiła do rewanżu z przewagą 1:0. Uderzenie do bramki Cosenzy, w pierwszym meczu, zostało oddane w doliczonym czasie. Nadzieję na pozostanie w Serie B dał Vicenzie 40-letni Christian Maggio - znany z występów w elicie i w reprezentacji Włoch. Cosenza musiała gonić na własnym stadionie.

Gospodarze dopięli swego i odwrócili wynik w drugiej połowie rewanżu. Ponownie w centrum wydarzeń był weteran. Oba gole strzelił 37-letni Joaquin Larrivey. Argentyńczyk podsumował uderzeniem do bramki pierwszy atak po przerwie, a w 67. minucie był skutecznym wykonawcą rzutu karnego. Wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Vicenza miała trochę czasu na odpowiedź, ale tym razem nie było w jej szeregach ani jednego skutecznego zawodnika. W generalnie wyrównanym statystycznie meczu gościom brakowało przede wszystkim uderzeń celnych.

Jednym ze wzmocnień Vicenzy w zimowym oknie transferowym było sprowadzenie Łukasza Teodorczyka. Napastnik odbił się od Serie A w barwach Udinese Calcio, a i w Serie B nie zrobił furory. Zaledwie jeden gol w 14 występach sprawił, że Teodorczyk został odsunięty od jedenastki i nie rozegrał ani minuty od pięciu meczów.

Cosenza Calcio - LR Vicenza Virtus 2:0 (0:0)
1:0 - Joaquin Larrivey 46'
2:0 - Joaquin Larrivey (k.) 67'

Pierwszy mecz: 0:1.

Czy Łukasz Teodorczyk wróci latem do PKO Ekstraklasy?