Złoty strzał! Tak padł decydujący gol w finale LM [WIDEO]

Real Madryt pokonał w wielkim finale Ligi Mistrzów Liverpool FC (1:0). Decydujące trafienie zaliczył Vinicius Junior, który po godzinie gry wprawił fanów "Królewskich" w euforię.

Krzysztof Kaczmarczyk
Vinicius Twitter / oficjalny profil Polsat Sport / Vinicius
Real Madryt ponownie najlepszą drużyną Ligi Mistrzów! Paryski finał na Stade de France z Liverpoolem FC rozstrzygnęła jedna bramka.

"The Reds" rozpoczęli ofensywnie. Podopieczni Juergena Kloppa mieli swoje szanse, ale przeszkodą nie do przejścia okazał się Thibaut Courtois, a raz z pomocą przyszedł też słupek - po uderzeniu Sadio Mane.

Real próbował się odgryzać. Tuż przed przerwą trafił Karim Benzema, ale po weryfikacji VAR podtrzymano decyzję sędziego bocznego i bramkę anulowano.

Co się odwlecze... "Królewscy" nie forsowali tempa, grali spokojnie i czekali na swoją okazję. I w końcu się doczekali. W 59. minucie skrzydłem poszedł Federico Valverde, który zagrał piłkę wzdłuż bramki.

Całą akcję zamknął Vinicius Junior, który pewnym strzałem wpakował piłkę do bramki obok bezradnie interweniującego Alissona. Real objął prowadzenie 1:0 i jak się później okazało zagranie to było decydujące, bo rywale nie byli w stanie odpowiedzieć golem.

Podsumowując, Real przez cały mecz ratował Courtois, a sam długo nie kwapił się do ataków, ale ten jeden decydujący cios zadali właśnie "Królewscy", którzy po raz 14. w historii mogli cieszyć się z triumf w Lidze Mistrzów.

Skandaliczne sceny przed finałem LM. To się w głowie nie mieści!