Deklasacja w finale baraży. Ruch Chorzów wraca do pierwszej ligi!

Po czterech latach tułaczki po niższych ligach Ruch Chorzów wraca na zaplecze polskiej Ekstraklasy. W finale baraży Niebiescy zagrali wprost koncertowo i pokonali na własnym stadionie Motor Lublin 4:0 po hat-tricku Daniela Szczepana.

Tomasz Galiński
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Niedzielne spotkanie Ruchu Chorzów z Motorem Lublin oglądał komplet 9300 kibiców. Jeśli ktoś chciał kupić bilet w dniu meczu, to mógł sobie odpuścić, bo nie było to możliwe. Wejściówek nie było już na dwa dni przed spotkaniem.

Chorzowscy kibice wiedzieli, co się święci i po pewnej wygranej z Motorem mogą świętować awans do Fortuna I ligi. To powrót Ruchu na zaplecze Ekstraklasy po czterech latach. Dołączył tym samym do Stali Rzeszów i Chojniczanki Chojnice, które wcześniej uzyskały bezpośredni awans.

Jeśli trener Marek Saganowski miał plan na to spotkanie, to mógł podrzeć notatki w 7. minucie, gdy we własnym polu karnym ręką zagrał Tomasz Kołbon. Sędzia Daniel Stefański podyktował rzut karny, a z jedenastu metrów nie pomylił się Michał Mokrzycki. Do przerwy chorzowianie prowadzili 2:0, bo po fatalnym błędzie Bartosza Zbiciaka sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Daniel Szczepan.

Ruch udźwignął ciężar tego spotkania, czego nie można powiedzieć o zawodnikach Motoru, którzy popełniali koszmarne błędy w defensywie. Choć z drugiej strony trzeba przyznać, że gdyby więcej zimnej krwi zachował Maciej Firlej, Motor spokojnie mógł nawet remisować do przerwy. Napastnik gości miał przynajmniej dwie wyborne sytuacje, jednak zabrakło mu spokoju i opanowania.

W przerwie trener Saganowski dokonał trzech zmian, jednak obraz gry pozostał taki sam. Może byłoby inaczej, gdyby Rafał Król strzelił w bramkę, a nie w słupek z rzutu karnego w jednej z pierwszych akcji drugiej połowy. Były sytuacje zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Warto odnotować piękne uderzenie Łukasza Janoszki z dystansu, po którym piłka trafiła w poprzeczkę czy strzał Michała Fidziukiewicza z pięciu metrów, gdy fantastyczną interwencją błysnął Jakub Bielecki.

Ostatecznie mecz zakończył się deklasacją. Bo o ile parę sytuacji zostało niewykorzystanych, o tyle to był dzień Szczepana. Napastnik Ruchu zamieniał w złoto w zasadzie wszystko, czego się dotknął i w drugiej połowie skompletował hat-tricka.

Ruch Chorzów - Motor Lublin 4:0 (2:0)
1:0 Michał Mokrzycki (k.) 7'
2:0 Daniel Szczepan 26'
3:0 Daniel Szczepan 68'
4:0 Daniel Szczepan 84'

Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Rusłan Zubkow, Remigiusz Szywacz - Paweł Żuk, Michał Mokrzycki, Patryk Sikora (84' Piotr Wyroba), Łukasz Janoszka (75' Vanja Marković), Tomasz Foszmańczyk (67' Piotr Stępień), Tomasz Wójtowicz (84' Tomasz Malec) - Daniel Szczepan.

Motor: Sebastian Madejski - Filip Wójcik, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Najemski, Kamil Rozmus (46' Paweł Moskwik) - Damian Sędzikowski (86' Cezary Polak), Rafał Król (73' Piotr Ceglarz), Tomasz Kołbon (46' Michał Fidziukiewicz), Tomasz Swędrowski, Adam Ryczkowski (46' Jakub Kosecki) - Maciej Firlej.

Żółte kartki: Szczepan, Szywacz (Ruch) oraz Kołbon, Król, Wójcik, Swędrowski, Firlej (Motor).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Były szef Bayernu wbił szpilkę Lewandowskiemu. "Co więcej może zaoferować Barcelona?"
Legia zdecydowała się na wykup. Reprezentant Polski zostaje w Warszawie

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!