Premier League: Nieziemskie derby Manchesteru!

Nikt się nie spodziewał tak fantastycznego meczu na Old Trafford. W spotkaniu 6. kolejki Premier League Manchester United pokonał Manchester City 4:3, chociaż do 89. minuty utrzymywał się wynik 3:2! W ostatnich sekundach obie drużyny strzeliły po jeszcze jednym golu!

Bartosz Zimkowski

Mark Hughes desygnował do gry od pierwszej minuty Carlosa Teveza, który w niezgodzie rozstał się z Sir Alexem Fergusonem. Już w drugiej minucie Czerwone Diabły objęły prowadzenie, gdy zaspała defensywa The Citizens. Bramkę zdobył Wayne Rooney i Old Trafford oszalało ze szczęścia.

Goście wyrównali 14 minut później, gdy piłkę do siatki rywali skierował Gareth Barry. Swój udział przy tym golu miał Tevez. Prze przerwą obie strony miały świetne okazje, by zdobyć bramkę. Najpierw nad poprzeczką głową piłkę uderzył Dimitar Berbatov, a następnie Tevez trafił futbolówką w słupek.

Tuż po zmianie stron gol już padł. Po dośrodkowaniu piłki przez Ryana Giggsa do siatki gości trafił Darren Fletcher. Tym razem zawalił Barry. Ale tylko 180 sekund trwała radość na Old Trafford. Fantastyczną bramkę z około 20 metrów zdobył Craig Bellamy. Futbolówka po jego strzale ugrzęzła w górnym rogu bramki Man Utd.

Kolejne minuty należały do gospodarzy. Szanse mieli m.in.: Giggs oraz Berbatov. Jednak dobrze bronił Shay Given bądź też zawodnicy Fergusona pudłowali. Jednak nadeszła 80. minuta i wówczas pięknym strzałem głową popisał się Fletcher. 3:2 dla United! Ale to nie był koniec emocji. Wydawało się, że w 90. minucie punkt dla The Citizens uratował Craig Bellamy, ale w piątej doliczonej minucie rezerwowy Michael Owen zapewnił zwycięstwo MU! Dla Anglika był to drugi gol w nowych barwach. 4:3 i mecz z pewnością będzie kandydował do najlepszego spotkania w całym sezonie.

***
Dość niespodziewanie komplet punktów zdobyło Wolverhampton Wanderers. Wilki ograły na swoim stadionie Fulham Londyn 2:1, a jedną z bramek zdobył Kevin Doyle. Dla Irlandczyka - najdroższego piłkarza w historii Wilków - był to pierwszy gol dla Wolves. Trzy punkty do swojego dorobku dopisał również Everton. The Toffees nie mieli problemów z ograniem Blackburn Rovers. Bohaterem spotkania został Louis Saha, zdobywca dwóch goli.

W innym hicie kolejki Chelsea Londyn pokonała Tottenham Hotspur 3:0. Dla The Blues było to szóste z rzędu zwycięstwo w Premier League. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Ashley Cole, Michael Ballack oraz Didier Drogba. Dla tego ostatniego był to gol numer pięć w obecnym sezonie. Z kolei Koguty przegrały po raz drugi z rzędu. Tydzień temu lepszym zespołem okazał się Manchester United.