Przebojowy start przygotowań do mundialu USA

We wcześniejszych meczach towarzyskich Amerykanie nie radzili sobie z Marokiem. Tym razem odnieśli wysokie zwycięstwo 3:0, a przeciwnikom nie udało się wykorzystać nawet rzutu karnego.

Haji Wrigh Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Na zdjęciu: Haji Wrigh
Reprezentacja USA była jednym z wielkich nieobecnych mistrzostw świata w Rosji. W przeciwieństwie do na przykład Włochów nie pozwoliła sobie na następne niepowodzenie w eliminacjach. Od 31 marca może ona już przygotowywać się do występu w katarskim mundialu. W grupie Amerykanie zagrają z Anglią, Iranem i ostatnim zwycięzcą europejskich baraży. W niedzielę Walia zagra w finale z Ukrainą.

Jednym z przeciwników Maroka w grupie mistrzostw świata będzie z kolei Kanada. Elementem przygotowań do tego meczu była wyprawa do Stanów Zjednoczonych. Achraf Hakimi i spółka nie mieli jednak dużo do powiedzenia na boisku w Cincinnati.

Amerykanie zdobyli dwubramkowe prowadzenie w pierwszej połowie strzałami Brendena Aaronsona i Timothy'ego Weaha. Spotkanie było dynamiczne, sporo akcji kończyło się uderzeniami. Skuteczniejsi byli w nim gospodarze, a gola na 3:0 Haji Wright zdobył z rzutu karnego w 64. minucie. Podyktowanie jedenastki rozsierdziło graczy z Maroka, co skończyło się żółtymi kartkami za niesportowe zachowanie dla Bono i Achrafa Hakimiego.

Maroko miało najlepszą szansę na poprawienie wyniku w 76. minucie. Także drużyna z północy Afryki doczekała się przyznania jej rzutu karnego. Sędzia gwizdnął po faulu Joe'a Scally'ego. Za wykonanie jedenastki zabrał się Selim Amallah, ale strzelił niecelnie i goście nie zdobyli honorowego gola.

USA - Maroko 3:0 (2:0)
1:0 - Brenden Aaronson 26'
2:0 - Timothy Weah 32'
3:0 - Haji Wright (k.) 64'

W 76. minucie Selim Amallah (Maroko) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

USA: Matt Turner - Reggie Cannon, Walker Zimmerman (46' Cameron Carter-Vickers), Aaron Long, Antonee Robinson (46' Joe Scally) - Brenden Aaronson (72' Weston McKennie), Tyler Adams (66' Luca de la Torre), Yunus Musah - Timothy Weah, Jesus Ferreira (46' Haji Wright), Christian Pulisić (65' Malik Tillman)

Maroko: Bono - Achraf Hakimi (77' Sofiane Alakouch), Samy Mmaee (70' Amine Harit), Romain Saiss, Nayef Aguerd, Adam Masina - Adel Taarabt (65' Selim Amallah), Sofyan Amrabat, Azzedina Ounahi (80' Faycal Fajr) - Tarik Tissoudali (70' Soufiane Rahimi), Ayoub El Kaabi (65' Youssef En Nesyri)

Żółte kartki: Long, Cannon (USA) oraz Bono, Hakimi, Saiss, Amrabat (Maroko)

Sędzia: Ismael Alexander Cornejo (Salwador)

Czy USA awansuje do fazy pucharowej MŚ 2022?