Remis w hicie. Wzorowa kontra Hiszpanii (wideo)

Głównym wydarzeniem dnia w Lidze Narodów była zakończona remisem 1:1 konfrontacja Hiszpanii z Portugalią. Podopieczni Luisa Enrique zaprezentowali w niej popisowy, szybki atak.

gol Alvaro Moraty Twitter / Na zdjęciu: gol Alvaro Moraty
Hiszpania dysponowała atutem własnego boiska w rywalizacji z sąsiadem Portugalią. Z rywalem z Półwyspu Iberyjskiego zmierzyła się w Sewilli i była w tym meczu na prowadzeniu.

Akcja bramkowa na 1:0 mogła zachwycić. W 25. minucie Hiszpania przeprowadziła wzorowy kontratak spod własnego pola karnego. Piłka trafiła w kilka sekund, jak po sznurku, w szesnastkę Portugalii, a tam wysiłku kompanów nie zmarnował Alvaro Morata. Asystował mu Pablo Sarabia.

Morata był mocno krytykowany w ojczyźnie za nieskuteczność w Euro 2020. Pozostaje on jednak podstawowym napastnikiem zespołu Luisa Enrique i przypomina o instynkcie strzeleckim w Lidze Narodów.

Portugalia nie pozwoliła gospodarzom na zwycięstwo, a strzelcem gola na 1:1 był w 82. minucie Ricardo Horta.

Czy Hiszpania będzie najlepsza w grupie Ligi Narodów?