Grupowi rywale Polski z problemami w sparingu

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej przygotowuje się do mistrzostw świata w Katarze w innym trybie niż Polska. Kadra prowadzona przez Herve Renarda gra mecze towarzyskie zamiast meczów o stawkę. Saudyjczycy nie poradzili sobie z Wenezuelą.

Rafał Sierhej
Sami Alnaji Getty Images / Silvestre Szpylma/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Sami Alnaji
Mecz z Wenezuelą miał imitować najtrudniejszego rywala w polskiej grupie, więc Argentynę. Poprzednie spotkanie z rywalem z Ameryki Południowej - Kolumbią, Saudyjczycy przegrali 0:1. Kolumbijczycy byli zdecydowanie lepsi na boisku.

Starcie z Wenezuelą również do łatwych nie należało. W pierwszej połowie drużyna Herve Renarda nie oddała nawet celnego strzału. Na przerwę gospodarze schodzili przegrywając 0:1 po golu straconym w 37 minucie meczu.

Druga połowa wyglądała podobnie. Do 70. minuty podopieczni Renarda nie oddali nawet celnego strzału. W tym meczu nie padło już więcej bramek. To, co można podkreślić w odniesieniu do naszych rywali to fakt, że lubią oni posiadać piłkę.

Podobnie, jak w meczu z Kolumbią, tak i z Wenezuelą procent posiadania piłki był wyższy po stronie Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska - Wenezuela  0:1 (0:1)
0:1 Nahuel Ferraresi 37'

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.