Alarm we Francji. Kolejne potknięcie mistrzów świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Karim Benzema
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Karim Benzema

Francja zdobyła tylko dwa punkty w trzech meczach Ligi Narodów. Tym razem obrońca trofeum i mistrz świata nie popisał się w Wiedniu. Remis 1:1 z Austrią był niespodziewany, ale zasłużony.

W jedenastce Francji nie było Kyliana Mbappe, ale straszyła ona w przodzie Antoinem Griezmannem i Karimem Benzemą. Podopieczni Didiera Deschampsa wybrali się do Wiednia po pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów po rozczarowującym zdobyciu tylko punktu w dwóch kolejkach. Przed nimi w tabeli jest między innymi drużyna Ralfa Rangnicka.

W 17. minucie Francja miała dużą szansę na zdobycie prowadzenia. Sędzia przyznał gościom rzut wolny za faul Nicolasa Seiwalda na Moussie Diabym. Zagranie ze stałego fragmentu gry zostało nerwowo odbite przez Patricka Pentza, ale Karim Benzema nie skorzystał z prezentu. Najskuteczniejszy piłkarz Ligi Mistrzów pozwolił austriackiemu bramkarzowi na naprawienie błędu.

Austria od czasu do czasu odpowiadała atakiem, pierwsza połowa nie była jednostronna. W 29. minucie Andreas Weimann wywalczył rzut rożny po podaniu Konrada Laimera. Po dośrodkowaniu Marcela Sabitzera spod chorągiewki, było uderzenie celne, jednak prosto w Hugo Llorisa.

Kolejna akcja Austriaków przyniosła gola na 1:0. W 37. minucie Andreas Weimann pokonał strzałem z bliska Hugo Llorisa. Gospodarze, a konkretnie Xaver Schlager zabrał piłkę Francuzom w środku pola. Trafiła ona przez Marko Arnautovicia do Konrada Laimera. Trójkolorowi nie potrafili się w to wmieszać i niebawem Andreas Weimann wykorzystał płaskie dośrodkowanie. Zrobiło się głośno i ciekawie, ponieważ Francja ponownie miała problem w Lidze Narodów.

Didier Deschamps nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian w przerwie. Francuzi musieli podkręcić tempo, ponieważ wcześniej nie tworzyli licznych sytuacji podbramkowych.

Trójkolorowi spędzali dużo czasu na połowie Austrii. Patrick Pentz nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do bramki po uderzeniach Kingsleya Comana oraz Benjamina Pavarda. Kolejna akcja Francji zakończyła się spektakularnym pudłem Kingsleya Comana z dogodnej pozycji. Od 63. minuty w jedenastce gości był Kylian Mbappe, który zmienił Antoine'a Griezmanna.

Właśnie Kylian Mbappe uratował Francuzów przed porażką. Piłkarz Paris Saint-Germain strzelił na 1:1 w 83. minucie. Akcja bramkowa gości była podobna do tej, która przyniosła wcześniej gola Austrii. Także rozpoczęła się przechwytem w centrum boiska, po czym piłka trafiła ekspresowo w pole karne. Kylian Mbappe pokonał Patricka Pentza uderzeniem z ostrego kąta. Ten sam gracz miał szansę na rozstrzygnięcie meczu, ale w 86. minucie przegrał pojedynek z bramkarzem.

Dywizja A:

Austria - Francja 1:1 (1:0) 1:0 - Andreas Weimann 37' 1:1 - Kylian Mbappe 83'

Austria: Patrick Pentz - Stefan Lainer (54' Valentino Lazaro), Gernot Trauner, David Alaba (69' Kevin Danso), Maximilian Wober - Konrad Laimer, Xaver Schlager, Nicolas Seiwald, Marcel Sabitzer - Andreas Weimann (64' Michael Gregoritsch), Marko Arnautović (64' Karim Onisiwo)

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, William Saliba, Ibrahima Konate, Theo Hernandez - Boubacar Kamara, Kingsley Coman (79' Christopher Nkunku), Aurelien Tchouameni (63' Matteo Guendouzi), Moussa Diaby - Antoine Griezmann (63' Kylian Mbappe), Karim Benzema

Żółte kartki: Lainer, Seiwald, Danso, Sabitzer (Austria)

Sędzia: Anastasios Sidiropoulos (Grecja)

Dywizja C:

Białoruś - Kazachstan 1:1 (0:1) 0:1 - Abat Ajmbetow 13' 1:1 - Władysław Malkiewicz 85'

1 Kazachstan 6 4 1 1 8:6 13
2 Azerbejdżan 6 3 1 2 7:4 10
3 Słowacja 6 2 1 3 5:6 7
4 Białoruś 6 0 3 3 3:7 3