To musiało się tak skończyć. Polak ukarany za brutalny faul [WIDEO]

Komisja Dyscyplinarna zdyskwalifikowała Patryka Klimalę. Zawodnik New York Red Bulls ostro potraktował rywala w meczu ligowym z Charlotte FC.

Rafał Szymański
Patryk Klimala i Kristijan Kahlina YouTube / Major Soccer League / Na zdjęciu: Patryk Klimala i Kristijan Kahlina
Przed tygodniem New York Red Bulls walczyło o ligowe punkty z Charlotte FC. Drużyna z Bank of America Stadium wygrała jednak 2:0 po trafieniach Bendera Bena oraz Derricka Jonesa.

W barwach gospodarzy występ zanotował Jan Sobociński, natomiast Kamil Jóźwiak i Karol Świderski przebywali wówczas na zgrupowaniu kadry. Jeśli chodzi o drużynę "Byków", Patryk Klimala rozegrał 73 minuty.

Polski napastnik mógł otworzyć wynik meczu w końcówce pierwszej połowy. Klimala przedostał się w pole karne, lecz nie zdołał trafić w piłkę. Kristijan Kahlina ubiegł rywala i został trafiony w głowę. Bramkarz miejscowych zwijał się z bólu. Sędzia oszczędził wychowanka Zjednoczonych Żarów i pokazał mu żółty kartonik.

Później Komisja Dyscyplinarna przyjrzała się tej sytuacji. Po brutalnym faulu 23-latek został zdyskwalifikowany na jedno spotkanie Major League Soccer i dodatkowo musi zapłacić karę finansową.

Od kwietnia minionego roku Klimala reprezentuje barwy New York Red Bulls. W trwających rozgrywkach MLS zanotował dotychczas 14 występów, strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty.

Faul Patryka Klimali (od 1:50):

Głośno o zmianach w przepisie o młodzieżowcu. "To jakiś żart"