Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Znany polski klub wycofał się z rozgrywek!

To smutna wiadomość dla kibiców piłki nożnej w Polsce. Z rozgrywek eWinner II ligi wycofały się Wigry Suwałki. W poprzednim sezonie klub zagrał w barażach.

Michał Piegza
Michał Piegza
piłkarze Wigry Suwałki WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wigry Suwałki
W sezonie 2022/23 w eWinner II lidze nie zobaczymy Wigier Suwałki. W sobotę działacze klubu z północy Polski poinformowali, że z przyczyn finansowych zespół musi zostać wycofany z rozgrywek. Drużyna nowy sezon rozpocznie w IV lidze.

W zakończonym w maju sezonie Wigry awansowały do baraży. W nich w półfinale przegrały na własnym boisku z Motorem Lublin i odpadły z rywalizacji.

Miejsce zespołu z Suwałk zajmie najwyżej sklasyfikowany w sezonie 2021/22 spadkowicz. Jest nim Hutnik Kraków. Utrzymanie w eWinner II lidze drużyny z Nowej Huty sprawiło, że z III ligi nie spadła Wisła Sandomierz.

Komunikat Zarządu Wigier Suwałki:

Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023.


W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki.


W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z Samorządem, partnerami i sponsorami.


Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023.


Czytaj także:
W PKO Ekstraklasie rozegrał niemal 150 meczów. Trafił do Fortuna I ligi
Wicekról strzelców eWinner II ligi zagra w Fortuna I lidze

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". Straciliśmy szansę na medal? Na co stać reprezentację Polski?


Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w WP Pilot, pierwszej TV online w Polsce! 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w WP Pilot.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej WP Pilot. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w WP Pilot, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Wigry Suwałki w przeciągu pięciu lat wrócą na poziom centralny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Robertus Kolakowski Zgłoś komentarz
  Szkoda. Zycze powodzenia i szybkiego powrotu nie tylko do 2., ale i 1. ligi.
  • Baran Śląsk Zgłoś komentarz
   Moim zdaniem powinni zamknąć klub i całość swoich finansów przekazać Ruchowi Chorzów, by ten awansował do Ekstraklasy. Klub mógłby istnieć jako wschodnia szkółka piłkarska Ruchu.
   • yes Zgłoś komentarz
    Smutna wiadomość. Pozostają jednak (IV liga) w piłce nożnej
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×