Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Michniewicz idzie do sądu po artykule WP! Redaktor Naczelny WP SF: pełne wsparcie dla Szymona Jadczaka

Czesław Michniewicz podjął stanowcze kroki po głośnej publikacji Szymona Jadczaka. Już wkrótce przeciwko dziennikarzowi WP zostanie wniesiony akt oskarżenia przez adwokata Piotra Kruszyńskiego, który w przeszłości reprezentował także "Fryzjera".

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Czesław Michniewicz Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
W poniedziałek (20 czerwca) ukazał się artykuł dziennikarza Wirtualnej Polski Szymona  Jadczaka na temat Czesława Michniewicza i jego powiązań z Ryszardem Forbrichem ps. "Fryzjer". Obszerna publikacja z efektami śledztwa była szeroko komentowana w sieci (więcej przeczytasz TUTAJ).

- Szymon Jadczak wykonał przez cztery miesiące ogromną pracę, obszerny artykuł o kontaktach Czesława Michniewicza z Ryszardem Forbrichem oparty był na billingach oraz danych znajdujących się w aktach sądowych. To artykuł rzetelny i niezwykle potrzebny dla polskiego środowiska sportowego, dlatego udzielimy Szymonowi wszelkiego niezbędnego wsparcia prawnego w związku z zapowiedziami mecenasa reprezentującego selekcjonera - mówi Paweł Kapusta, wicenaczelny Wirtualnej Polski, redaktor naczelny WP SportoweFakty.

Czesław Michniewicz miał okazję wypowiedzieć się na temat artykułu w programie "Hejt Park" w "Kanale Sportowym" prowadzonym przez Krzysztofa Stanowskiego. Mimo że opinia publiczna chciałaby usłyszeć stanowisko selekcjonera, ten ostatecznie nie zabrał głosu w tej sprawie.

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". Straciliśmy szansę na medal? Na co stać reprezentację Polski?

Jak się okazuje szkoleniowiec reprezentacji Polski podjął pewne kroki. Jego adwokat Piotr Kruszyński w rozmowie z WP SportoweFakty przekazał, że wkrótce zostanie wniesiony akt oskarżenia przeciwko Szymonowi Jadczakowi.

- Reprezentuję pana trenera Czesława Michniewicza i będę wnosić akt oskarżenia, prywatny akt oskarżenia w sprawie karnej przeciwko dziennikarzowi Wirtualnej Polski, panu Szymonowi Jadczakowi o zniesławienie Czesława Michniewicza - mówił adwokat Piotr Kruszyński.

- Pan Szymon Jadczak nie pierwszy raz, bo już w kilku publikacjach zarzucił panu trenerowi Czesławowi Michniewiczowi korupcję, ustawianie meczów w dawnych latach, nie mając ku temu żadnych dowodów. Jedynym dowodem są rozmowy z panem Ryszardem Forbrichem i tyle - dodał.

Po nominacji na selekcjonera reprezentacji Polski Wirtualna Polska zwracała się do Czesława Michniewicza, aby ten odpowiedział na pytania dotyczące kontaktów z Ryszardem Forbrichem ps. "Fryzjer". Do dnia dzisiejszego (26 czerwca) nie było żadnego odzewu.

Ostatecznie szkoleniowiec wkroczy na drogę sądową, a reprezentował będzie go Piotr Kruszyński. Adwokat w przeszłości bronił m.in. właśnie Ryszarda Forbricha.

- Tak broniłem Ryszarda Forbricha, to prawda. Już nie pamiętam kiedy, było to bardzo dawno temu może w 2008-2009 roku. Dotyczyło to spraw korupcyjnych. Ryszard Forbrich wraz z innymi współoskarżonymi zasiadał wtedy na ławie oskarżonych. Natomiast w stosunku do pana trenera Czesława Michniewicza nikt nie przedstawił żadnych zarzutów karnych. Niczego takiego nie było - stwierdził Piotr Kruszyński.

- Nie wiem, co mnie bardziej szokuje w tych doniesieniach: czy to, że spośród kilkunastu tysięcy adwokatów działających w Polsce Czesław Michniewicz wybrał akurat takiego, który pracował w przeszłości dla szefa mafii piłkarskiej Ryszarda Forbricha, czy to, że reprezentujący Michniewicza adwokat Piotr Kruszyński jeszcze niedawno sprzeciwiał się karaniu ludzi z artykułu 212 Kodeksu karnego, który teraz zamierza wykorzystać przeciwko dziennikarzowi. Jestem ciekaw, co na to wszystko PZPN - powiedział Szymon Jadczak.

Zobacz też:
Transfer na ostatniej prostej. Trzeci Polak będzie grał w RC Lens
Snajper opuszcza Manchester City. Transfer wewnątrz Premier League

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (112)
 • adasds Zgłoś komentarz
  No spoko, każdy ma prawo pozwać każdego o cokolwiek. Tylko po jaką cholerę Czesio ze wszystkich karnistów w kraju wybrał akurat tego adwokata, który bronił fryzjera? xD
  • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś komentarz
   ODWALCIE SIĘ OD MCHNIEWICZA!! TYLE O NIM ZMIANEK..WSTYD. ZACHOWUJECIE SIĘ JAK PODŁE I WREDNE HIENY. WAM TYLKO CHODZI ABY WAM SIĘ KRĘCIŁ KOŁOWROTEK Z REKLAMAMI.A WASZE WIADOMOŚCI SPORTOWE
   Czytaj całość
   TO KLASYCZNE DNO!!! SF TO DZIENNIK PISIORÓW;(( WSTYDZICIE SIĘ:(((
   • mafRK Zgłoś komentarz
    Napisałem komentarz "Jazda z WP. Dajesz Czesiu". WOLNE MEDIA z WP skasowały :D.
    • pol na pol Zgłoś komentarz
     Czy to zwykły człowiek, czy to na stołku - każdy POWINIEN PONIEŚĆ KONSEKWENCJE. Przeczytałem artykuł Jadczaka kilka razy, widać wyraźnie że trener reprezentacji powinien raz jeszcze
     Czytaj całość
     stanąć przed sądem. I udowodnić, że jest niewinny ...
     • Bęc Zgłoś komentarz
      Po ogłoszeniu Michniewicza że Rybus nie zagra w reprezentacji rozpętała się nienawistna kampania antypolska i wobec trenera naszej reprezentacji w Rosji i jednocześnie w Polsce w tych
      Czytaj całość
      mediach,zbieżność czasowa zadziwiająca?! A teraz atak na trenera za to ze chce wyjaśnić sprawę w sądzie? Trzeba było nie oskarżać bez podstaw!
      • RadekM85 Zgłoś komentarz
       Po aferze Wisły, myślałem że Jadczak to niezły dziennikarz śledczy, po nominacji Michniewicza na selekcjonera okazał się zwykła hieną która chce się wybić na czyichś plecach. Nie
       Czytaj całość
       byle i nie jestem zwolennikiem Michniewicza na selekcjonera (ale to moje zdanie, ja nie wybieram na to stanowisko) ale gość ten był sprawdzany przez prokuraturę wiele lat temu, nic mu nie udowodnili... To sobie Jasczak nagle po iluś latach przypomniał o telefonach... A co robił przez wcześniejsze lat?
       • tomas68 Zgłoś komentarz
        Jeśli ma czas na sądy to związek powinien go zawiesić gdyż będzie miało to wpływ na podejmowane decyzje i logiczną analizę.
        • Narysuj Zgłoś komentarz
         Ludzie, wy sobie nie ue zdajecie z tego sprawy jeszcze, ale pan Michniewicz nie ue będzie selekcjonerem repry na mistrzostwach świata
         • Lotna Zgłoś komentarz
          Wstyd dla polskiej piłki że kręcą się wokół niej ludzie o wàtpliwej reputacji. Jeśli w nagranych rozmowach Michniewicza z Fryzjerem pojawiały się wątki korumpowania nawet trudne do
          Czytaj całość
          udowodnienia to juź sam fakt czyni Michniewicza moralnie odpowiedzialnym za ustawki.
          • Donald z Gdańska Zgłoś komentarz
           Przecież człowieka nie skazano. To były tez inne lata. Musielibyście pozamykać polowe milionerów. Tak wyglądała Polska lat 90-tych.Zatrudnili go i chce pracować. Gość nie może
           Czytaj całość
           skupić się na pracy.
           • Klamen Zgłoś komentarz
            Wszyscy chcieli uslyszec tlumaczenia w sadzie to teraz uslysza. Szkoda ze pan Jadczak nie poczekal z tym tekstem po MS. Sensacja jest tylko szkoda kadry.
            • Jey Zgłoś komentarz
             Jesteśmy murem za Michniewiczem i prezesem PZPN. Kto uderza w trenera , ten uderza w dobro Polskiej Piłki Reprezentacji Polski, Piłki Narodowej. To już nosi znamiona prześladowania
             Czytaj całość
             człowieka. Kolejny wściekły atak na trenera. Czytałem ten artykuł, dziennikarz dokonał wiele aby niejako osądzić trenera. Podstępny styl pisania , wzbudzający niechęć do selekcjonera reprezentacji Polski. Dziennikarz staje jakby w roli głównej ,,nad sędziego,,. To bardzo niedobry styl. Prywatna moja opinia to jest cìągłe nękanie trenera , Człowieka. Jeszcze ten sondaż po artykule , ile procent społeczeństwa jest przeciw trenerowi , a co na to prezes. Widać gołym okiem ciągły wściekły atak na Człowieka. To nie jest dobre.
             • jagielo Zgłoś komentarz
              Czesiu weź sobie Giertycha z nim wygrana murowana
              Zobacz więcej komentarzy (37)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×