Szok. Arkadiusz Milik bez trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
zdjęcie autora artykułu

Niespodziewanie klub z Lazurowego Wybrzeża zakończył współpracę z Jorge Sampaolim. Od marca 2021 roku Argentyńczyk odpowiadał za wyniki Olympique Marsylia.

[tag=662]

Olympique Marsylia[/tag] minione rozgrywki miał dosyć burzliwe. Mimo tego udało się je zakończyć je na miejscu gwarantującym grę w Lidze Mistrzów. Jednym z kluczowych zawodników do osiągnięcia tego celu był Arkadiusz Milik.

Polski napastnik miał mieć jednak zdecydowanie nie po drodze z trenerem Jorge Sampaolim, który nie raz podejmował decyzje niepodobające się Milikowi. Okazuje się, że argentyński szkoleniowiec nie poprowadzi już Marsylii w przyszłym sezonie.  Klub zakomunikował, że kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

"Jesteśmy zadowoleni z poczynionych postępów i przeżywanych wspólnie emocji, ale po długiej refleksji obie strony, które działają w interesie projektu Olympique Marsylia, zgodziły się zakończyć ten etap" - napisano w oświadczeniu.

Trudno stwierdzić, co stoi za tą szokującą decyzją szkoleniowca klubu z Lazurowego Wybrzeża. Po sezonie wiele mówiło się o różnicy koncepcji, ale moment odejścia trenera jest przynajmniej zaskakujący.

Sampaoli na ławce trenerskiej Marsylii zasiadał w 66 meczach. W tym czasie udało mu się wyśrubować średnią 1,88 punktu zdobywanego na mecz. Nie zdobył żadnego trofeum.

Zobacz też:  Kolejny Polak w Ligue 1. To już pewne Historyczna decyzja FIFA dotycząca mundialu w Katarze. Mniej kontrowersji?

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". W co gra Bayern? Taką strategię obrał mistrz Niemiec ws. Lewandowskiego

Źródło artykułu: