Legia zawiodła na całej linii. Niespodziewana przegrana

Warszawscy kibice mają powody do zmartwień. Legia zanotowała trzecią porażkę z rzędu. Tym razem "Wojskowi" musieli uznać wyższość Motoru Lublin (2:3).

Rafał Szymański
piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Podopieczni Kosty Runjaicia mieli jednobramkową przewagę od 12. minuty. Lirim Kastrati odnalazł się po centrze z lewej strony boiska i strzałem z powietrza pokonał bramkarza Motoru.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź drugoligowca. Siedem minut później Motor wyprowadził kontratak, a na listę strzelców wpisał się Damian Sędzikowski, który celnie przymierzył zza pola karnego.

Warszawianie wrócili na prowadzenie przed końcem pierwszej części gry. Maik Nawrocki zapędził się w pole karne przeciwników, otrzymał podanie i strzelił obok interweniującego golkipera.

Druga odsłona należała już do piłkarzy Motoru. Do wyrównania doprowadził Mariusz Rybicki. Skrzydłowy popisał się fantastycznym uderzeniem z narożnika pola karnego, piłka była poza zasięgiem bramkarza Legii.

W 59. minucie boiska wyrzucony został Joel Abu Hanna, defensor nieprzepisowo powstrzymywał rywala w polu karnym. Rafał Król podszedł do piłki i skierował ją do siatki. "Wojskowi" przegrali 2:3 z drugoligowym Motorem.

Dla Legii była to trzecia porażka w okresie przygotowawczym. 20 lipca odbędzie się pożegnalny mecz Artura Boruca, zespół Runjaicia zmierzy się z Celtikiem Glasgow.

Legia Warszawa - Motor Lublin 2:3 (2:1)
1:0 - Lirim Kastrati 12'
1:1 - Damian Sędzikowski 19'
2:1 - Maik Nawrocki 44'
2:2 - Mariusz Rybicki 56'
2:3 - Rafał Król (k.) 60'

Zbigniew Boniek nie gryzł się w język. "Jesteśmy naprawdę biedni"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!