Lawina komentarzy po wyborze Michała Probierza

Po ogłoszeniu decyzji o zatrudnieniu Michała Probierza na selekcjonera kadry U-21, w sieci zawrzało. Eksperci sceptycznie podchodzą do nominacji tego szkoleniowca.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Michał Probierz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Probierz
W poniedziałek ogłoszono, że Michał Probierz zastąpi Macieja Stolarczyka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. W sztabie znajdą się jeszcze Michał Bartosz (II trener), Tomasz Kulhawik (asystent) oraz Józef Młynarczyk (trener bramkarzy).

- Jest to dla mnie nowe, bardzo ciekawe wyzwanie. W pracy z reprezentacją narodową trzeba bardziej skupiać się na selekcji. Dzięki temu dopasowaniu zawodników możemy w łatwiejszy sposób wprowadzać założenia, jakie chcemy. To był aspekt, który najbardziej mnie przekonał - powiedział Probierz w rozmowie z portalem Łączy Nas Piłka.

Decyzja o zatrudnieniu trenera Probierza spotkała się z dużym zaskoczeniem piłkarskich ekspertów, głównie z uwagi na sposób, w jaki prowadził kluby.

"Porobiło się - żadnego obcokrajowca w nowym miejscu pracy Michała Probierza. Gość, który był symbolem zatrudniania zagranicznych piłkarzy, dostał U-21" - napisał na Twitterze Roman Kołtoń.

"Dziwi mnie wybór Michała Probierza na trenera kadry U-21... Szanuję pana Michała, to inteligentny gość, ale w ogóle nie pasuje mi do tej roli" - pisał Sebastian Staszewski. Podkreślił, że w lidze trener Probierz wystawiał młodzieżowców, bo... nakazywały to przepisy.

"Nie będę ukrywał: ta nominacja mnie załamuje. I ma w sobie coś z symbolu podejścia polskiej federacji do tematu szkolenia. Wybierając Michała Probierza na selekcjonera kadry U-21, PZPN chce uczyć młodzież cynizmu i odzierać ją ze złudzeń" - dodał Michał Trela.

"Tutaj już starzy Słowacy nie pomogą" - skomentowali prowadzący profil newonce.sport.

"Szkoda, że trener Stolarczyk nie został w U-21, a trener Probierz nie poszedł do Jagiellonii. To właśnie tam najlepiej mu szło, ma wyrobioną markę" - uważa Karol Zakrzewski.

Maciej Brzeziński jest z kolei zdania, że zatrudnienie Michała Probierza do kadry U-21 może mieć związek z przyszłymi wyborami w reprezentacji seniorskiej.

"Wiele ostatnich nominacji na opiekuna U-21, ale i młodszych grup, sprawia wrażenie wygodnej poczekalni dla trenerów" - napisał Mariusz Kowoll.

Czytaj także:
Co tam się wydarzyło? Gol po koszmarnym błędzie [WIDEO]
Historia jak z filmu. Media: Eriksen porozumiał się z wielkim klubem!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wolny - palce lizać! Przymierzył idealnie
Czy Michał Probierz sprawdzi się jako trener kadry U-21?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×