Szkoci szykują najazd na Warszawę. Wciąż kochają Artura Boruca

Wielkimi krokami zbliża się pożegnalny mecz Artura Boruca. Jak informuje "Przegląd Sportowy", Legia Warszawa musi przygotować się na przyjazd wielu kibiców Celticu Glasgow.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Artur Boruc z kibicami Celtiku Glasgow Getty Images / Craig Williamson / Na zdjęciu: Artur Boruc z kibicami Celtiku Glasgow
W środę 20 lipca Legia Warszawa rozegra towarzyski mecz z Celtikiem Glasgow. Spotkanie zostało zorganizowane po to, aby pożegnać Artura Boruca, który sporą część kariery spędził w obu klubach. Wydarzenie jednak wywołało duże oburzenie wśród warszawskich kibiców.

Wszystko przez wysokie ceny biletów. Za wejściówki trzeba zapłacić od 60 do 130 złotych. W lepszej sytuacji są posiadacze karnetów, którzy mogą liczyć na 30-procentowy rabat. Pojawiło się ryzyko, że stadion przy Łazienkowskiej będzie świecić
pustkami.

Okazuje się jednak, że do stolicy Polski planuje przyjechać wielu fanów Celticu. "Przegląd Sportowy" pisze nawet o "szkockim najeździe". Jeden z dziennikarzy potwierdza, że zainteresowanie meczem pożegnalnym Boruca jest bardzo duże.

ZOBACZ WIDEO: Pożegnanie Artura Boruca. "Wytworzyła się rysa"

- Wiadomość o pożegnalnym meczu Boruca ucieszyła fanów Celticu. Pomimo że dawno nie było go w ich klubie, miłość nie ustała. Szansa na pożegnanie go przed emeryturą jest mile widziana - komentuje Ross Pilcher z "Daily Record Sport".

Dziennikarz jest przekonany, że Szkotów nie przerażą ceny biletów. Są bowiem przyzwyczajeni do znacznie droższych wejściówek. Dla swojego idola są gotowi na wiele.

Boruc w Celticu Glasgow spędził pięć lat. W tym czasie trzy razy zdobył z nim mistrzostwo Szkocji, sięgnął po jeden puchar krajowy i dwa puchary ligi. Mecz pożegnalny odbędzie się 20 lipca o godzinie 17.

"Zdumienie i poczucie żenady". Boruc uderzył w działaczy Legii >> Artur Boruc rozczulił fanów. Wzruszający wpis byłego reprezentanta Polski >>

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×