Mocny finisz Cracovii, kanonada Widzewa. Nie zabrakło odrobiny konspiracji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii

Niewiele czasu pozostało do rozpoczęcia sezonu w PKO Ekstraklasie. Część drużyn rozegrała w piątek ostatni sparing w okresie przygotowań. Zwyciężali między innymi piłkarze Cracovii, Widzewa Łódź i Stali Mielec.

Cracovia dobrze finiszowała w wygranym 2:1 meczu z Hapoelem Beer Szewa. Po niespełna godzinie przegrywała z izraelskim zespołem, a pościg rozpoczęła dopiero w 74. minucie. Po wyrównaniu Jakuba Myszora, zwycięskiego gola zdążył zdobyć Karol Knap z rzutu karnego w 86. minucie.

Po efektownym starcie w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk rozegrały sparingi, w których pokazali się piłkarze, którzy nie byli podstawowymi w starciach z KR Reykjavik i Akademiją Pandev. Pogoń zremisowała bezbramkowo z Kotwicą Kołobrzeg, a w jej składzie pokazał się po raz pierwszy Pontus Almqvist. Lechia wygrała z innym pomorskim drugoligowcem Radunią Stężyca 2:1.

Najwyższe zwycięstwo odnieśli piłkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali 6:2 z byłym klubem swojego trenera Stalą Rzeszów. Nastrzelanie goli pierwszoligowcowi było trochę łatwiejsze, ponieważ sparing trwał 120 minut. Strzelcy pozostali nieznani, ponieważ Widzew rozegrał mecz "za zamkniętymi drzwiami". Podobnie zresztą jak Stal Mielec, która dzięki uderzeniu Macieja Domańskiego pokonała 1:0 Resovię.

W otwarte karty grali trenerzy Korony Kielce i Wisły Płock, których zespoły zmierzyły się w dwóch sparingach jednego dnia. Pierwszy 2:0 dla Nafciarzy, rewanż 3:1 dla beniaminka, więc można powiedzieć o równych rachunkach. Kolejnego gola dla Wisły w okresie przygotowań strzelił sprowadzony latem Davo.

Sparingi klubów z PKO Ekstraklasy:

Cracovia - Hapoel Beer Szewa 2:1 (0:0) 0:1 - Itay Shechter (k.) 59' 1:1 - Jakub Myszor 74' 2:1 - Karol Knap (k.) 86'

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 0:0

Lechia Gdańsk - Radunia Stężyca 2:1 (2:0) 1:0 - Christian Clemens 25' 2:0 - Bassekou Diabate 40' 2:1 - Radosław Stępień 87'

Widzew Łódź - Stal Rzeszów 6:2

Stal Mielec - Resovia 1:0

KGHM Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 1:0 (0:0) 1:0 - Tomasz Pieńko 71'

Korona Kielce - Wisła Płock 0:2 (0:0) 0:1 - Fryderyk Gerbowski 74' 0:2 - Davo 81'

Korona Kielce - Wisła Płock 3:1 (2:0) 1:0 - Jewgienij Szykawka 25' 1:1 - Kristian Vallo 30' 2:1 - Radosław Seweryś 42' 3:1 - Adrian Danek 86'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Cracovia zakończy następny sezon w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy?