Jest zgoda na transfer. Filar Legii znajdzie nowy klub

Przez ostatnie kilka sezonów Mateusz Wieteska stanowił o sile defensywy Legii Warszawa. Jak się okazuje, jego przygoda z warszawskim klubem niedługo dobiegnie końca. Jak donoszą meczyki.pl, zawodnik dostał zgodę na transfer.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
 Mateusz Wieteska WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mateusz Wieteska
Poprzedni sezon, choć nieudany dla samej Legii Warszawa, Mateusz Wieteska indywidualnie może zapisać na plus. Wystąpił w 30 spotkaniach PKO Ekstraklasy, strzelił aż cztery bramki, a do tego zanotował 2 asysty.

Nic dziwnego, że pojawiło się zainteresowanie zawodnikiem ze strony zagranicznych klubów. Początkowo władze Wojskowych miały być niechętne przenosinom zawodnika, jednak teraz zmieniły zdanie.

Jak informują meczyki.pl, Legię miała przekonać pokaźna suma, którą za obrońcę wpłaci francuskie Clermont Foot 63. Na konto stołecznej drużyny wpłynie 1,1 miliona euro. Francuzi mają chcieć jak najszybciej zamknąć transfer. Coraz więcej wskazuje na to, że Wieteskę w przyszłym sezonie zobaczymy na boiskach Ligue 1.

Kto trafi do Legii w miejsce Wieteski? Jest dużo prawdopodobieństwo, że miejsce Polaka zajmie Robert Ivanov, który obecnie broni barw Warty Poznań. Przenosiny Fina mają zostać dopięte w ciągu kilku dni.

Fiński obrońca bardzo dobrze zna się z obecnym szefem skautingu w warszawskiej drużynie. Radosław Mozyrko i Robert Ivanov współpracowali, gdy ten pierwszy był dyrektorem sportowym Warty.

Czytaj więcej:
Popsute święto "Lewego". Tego zaczyna być za wiele
Tak FC Barcelona zaprezentowała "Lewego"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niewiarygodne, co zrobił piłkarz. Ukradł koledze gola
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×