Arcyważny gol Pogoni. Słoweniec zapisał się w historii [WIDEO]

Autorem gola numer 1500. polskich klubów w europejskich pucharach był Luka Zahović. Snajper Pogoni Szczecin ustalił wynik meczu z Broendby IF na 1:1.

Rafał Szymański
gol Zahovicia Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Zahovicia
To była naprawdę trudna przeprawa. Mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy zakończył się jednak po myśli kibiców Pogoni Szczecin. Podopieczni Jensa Gustafssona musieli gonić wynik od 28. minuty gry, gdy Blas Riveros dał prowadzenie Broendby IF.

Na odpowiedź "Portowców" trzeba było czekać do 84. minuty. Gospodarze mieli wcześniej kilka sytuacji i w końcówce dopięli swego. Kamil Grosicki przekazał piłkę Luce Zahoviciowi, który ruszył w kierunku bramki, ośmieszył obrońcę rywali i znalazł sposób na bramkarza.

W ostatecznym rozrachunku Pogoń zremisowała 1:1 na własnym terenie z Broendby IF. Ekipa Gustafssona wciąż ma szanse na awans do III rundy.

Słoweniec zapisał się w historii. "Luka Zahović strzelił bramkę nr 1500 polskich klubów w historii europejskich pucharów" - wyliczył na Twitterze Wojciech Frączek.

26-latek jest bardzo istotnym elementem w układance nowego trenera Pogoni. W sezonie 2022/23 Zahović rozegrał cztery spotkania na wszystkich frontach i zgromadził już trzy trafienia.