Ruszył Fortuna Puchar Polski. Pół tuzina goli w pierwszym meczu

Aż sześć goli padło w pierwszym tegorocznym spotkaniu Fortuna Pucharu Polski. Motor Lublin pokonał Śląsk II Wrocław 4:2 i zameldował się w kolejnej fazie.

Szymon Mierzyński
piłkarze Motoru Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
Spotkanie rozegrano w ramach rundy wstępnej. Biorą w niej udział wszyscy II-ligowcy z poprzedniego sezonu, a także najsłabsza ekipa Fortuna I ligi z minionej edycji, czyli GKS Jastrzębie.

W normalnych okolicznościach wystąpiłby tam również Górnik Polkowice, ale zespół z Dolnego Śląska awansuje dalej bez gry, bowiem jego rywal GKS Bełchatów wycofał się z rozgrywek.

We wtorek w Lublinie Motor dwukrotnie przegrywał, jednak w drugiej połowie po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca, meldując się w I rundzie.

W najbliższy piątek o godz. 12.00 zaplanowano losowanie następnej fazy. Wówczas zaczną się emocje z udziałem niemal całego szczebla centralnego. Zwolnione z udziału w tym etapie są tylko Lech Poznań, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk, czyli cztery najlepsze drużyny poprzedniego sezonu, które reprezentują nasz kraj w europejskich pucharach. One zaczną walczyć o krajowe trofeum dopiero od 1/16 finału.

Na każdym etapie o awansie decyduje jedno spotkanie. W razie remisu po 90 minutach sędzia zarządzi dogrywkę, potem ewentualnie rzuty karne.

I rundę zaplanowano na przełomie sierpnia i września, zaś finał - 2 maja przyszłego roku na PGE Narodowym w Warszawie. Trofeum broni Raków Częstochowa.

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 4:2 (2:2)
0:1 - Igor Maruszak 13'
1:1 - Ezana Kahsay 15'
1:2 - Szymon Krocz (k.) 24'
2:2 - Filip Wójcik 41'
3:2 - Sebastian Rudol 54'
4:2 - Michał Król 90+2'

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"