Polski talent zadebiutował w Liverpoolu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nick Taylor/Liverpool FC / Na zdjęciu: Mateusz Musiałowski
Getty Images / Nick Taylor/Liverpool FC / Na zdjęciu: Mateusz Musiałowski

Bez wątpienia jest to jeden z większych talentów polskiej piłki nożnej. 18-letni Mateusz Musiałowski otrzymał właśnie szansę debiutu w seniorskim składzie Liverpoolu.

O Mateuszu Musiałowskim w Anglii było głośno już w zeszłym sezonie, gdy błyszczał w rozgrywkach młodzieżowego Pucharu Anglii. Lokalne media zdążyły go nawet określić "polskim Lionelem Messim".

I choć już wówczas zapowiadano Polakowi niechybny debiut w pierwszym składzie drużyny, to na ten musiał jednak trochę poczekać.

Musiałowski zadebiutował ostatecznie w niedzielnym sparingu "The Reds" z francuskim Strasbourgiem. 18-latek pojawił się na murawie w 76. minucie zmieniając swojego rówieśnika - Melkamu Frauendorfa. Trzeba bowiem zaznaczyć, że Juergen Klopp, mając na uwadze rozgrywany dzień wcześniej mecz o Tarczę Wspólnoty, wystawił mocno rezerwowy skład. Na ławce rezerwowych "The Reds" znalazł się również m.in. Fabian Mrozek, jednak młody bramkarz nie dostał szansy gry.

Liverpool ostatecznie przegrał 0:3. Wszystkie trzy bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Liverpool FC - RC Strasbourg Alsace 0:3 (0:3)

0:1 - Adrien Thomasson 4' 0:2 - Habib Diallo 14' 0:3 - Adrien Thomasson 21'