Pamiętacie słynne hasło Linekera? Właśnie je zmienił

Po zwycięstwie reprezentacji Anglii kobiet w finale mistrzostw Europy w wielkiej euforii jest legenda futbolu - Gary Lineker. Na cześć piłkarek przekształcił nawet swoje słynne powiedzenie.

Dawid Franek
Gary Lineker Getty Images / Na zdjęciu: Gary Lineker
Finał mistrzostw Europy kobiet miał ciekawy przebieg. Aby wyłonić zwycięzcę pojedynku Anglia - Niemcy potrzebna była dogrywka. Ostatecznie to reprezentantki Anglii triumfowały 2:1. Decydującego gola strzeliła Chloe Kelly w 110. minucie spotkania.

Nie dość, że mecz o złoto był emocjonujący, to jeszcze cieszył się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Według oficjalnych danych na londyńskim Wembley zasiadło aż 87 192 fanów.

Postawa reprezentacji Anglii zachwyciła wielu ekspertów. Wśród nich jest Gary Lineker. Przypomnijmy, że legendarny piłkarz wypowiedział przed laty następujące słowa: "Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy".

Powiedzenie angielskiego napastnika stało się jednym z najpopularniejszych haseł w futbolu. Niemcy rozegrali wiele piłkarskich meczów, które potwierdzały jego słowa.

Teraz na cześć Angielek Lineker postanowił przeformułować słynny cytat. "Piłka nożna to prosta gra. 22 kobiety gonią za piłką przez 90 minut, a ostatecznie wygrywa Anglia" - napisał Lineker na Twitterze po finałowym spotkaniu.

Nie ma co się dziwić radości Anglików. Żeńska kadra zdobyła tytuł mistrzyń Europy po raz pierwszy w historii i to w dodatku na własnym terenie. Niemki z kolei w przeszłości wygrywały ten turniej aż osiem razy.