Co za wynik! Finał Euro kobiet pobił absolutny rekord

Reprezentantki Anglii zostały mistrzyniami Europy 2022. Po spotkaniu jednak równie głośno jest także o frekwencji na stadionie, która pobiła rekord jakichkolwiek mistrzostw Europy (w tym także męskich).

Bartłomiej Bukowski
radość reprezentantek Anglii Getty Images / Jonathan Brady/PA Images / Na zdjęciu: radość reprezentantek Anglii
Rozgrywane w Anglii mistrzostwa Europy kobiet od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów. Jeszcze na etapie półfinałów podwojono rekord ogólnej frekwencji na kobiecym Euro, który od 2017 roku wynosił 240 tysięcy. Do historii przejdzie jednak przede wszystkim rozgrywany na Wembley finał.

W nim reprezentantki gospodyń mogły liczyć na ogromne wsparcie swoich kibiców. Według oficjalnych danych na londyńskim obiekcie tego dnia zasiadło aż 87 192 fanów, co oznacza rekord wszech czasów mistrzostw Europy, zarówno żeńskich jak i męskich.

Sam finał natomiast był pełen emocji. Wynik, w 62. minucie otworzyła występująca na co dzień w Manchesterze United Ella Ann Toone, czym wprawiła w euforię wypełnione po brzegi trybuny.

Kilkanaście minut później wyrównała jednak Lina Magull. Ostatecznie o wyniku meczu decydować musiała dogrywka. W niej decydującą bramkę zdobyła Chloe Kelly tym samym zapewniając swojej drużynie pierwszy w historii tytuł mistrzyń Europy. Dla Angielek był to rewanż za finał z 2009 roku, gdy przegrały z Niemkami aż 2:6.