Polak był wśród poszkodowanych. Pierwsi chuligani zostali schwytani

Po meczu Carl Zeiss Jena - VfL Wolfsburg piłkarze gości zostali zaatakowani przez kibiców gospodarzy. Wśród poszkodowanych miał być m.in. Jakub Kamiński. Teraz niemieckie media poinformowały, że posypały się pierwsze kary.

Dawid Franek
piłkarze VfL Wolfsburg Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze VfL Wolfsburg
VfL Wolfsburg mierzył się z Carl Zeiss Jeną w 1/32 finału Pucharu Niemiec. Grający w Bundeslidze zespół Wilków wypełnił rolę faworyta i pokonał rywali 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 92. minucie Omar Marmoush. Jakub Kamiński przebywał na boisku od 65. minuty, a inny z Polaków - Bartosz Białek nie pojawił się na boisku.

Niestety po zakończeniu spotkania doszło do dantejskich scen. Piłkarze Wolfsburga zostali zaatakowani przez kibiców przeciwnej drużyny. Zawodnicy byli obrażani oraz popychani. Początkowo informowano, że ucierpieli dwaj Polacy, lecz w najnowszym raporcie "Bild" podał, że wśród poszkodowanych nie było Bartosza Białka.

Niemieccy dziennikarze poinformowali, że dzięki nagraniom wideo schwytano już czterech chuliganów, którzy brali udział w całym zajściu.

Carl Zeiss ze skutkiem natychmiastowym zakazała tym osobom wstępu na stadion. Postawiono również zarzuty karne. Komisja ds. zakazów stadionowych także zajmie się tą sprawą.

W Jenie potępiono tak fatalne zachowanie kibiców. Władze klubu natychmiast przeprosiły zespół z Wolfsburga za ataki na piłkarzy.

Co z przyszłością Klicha? Padła nazwa klubu!

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)