Drużyna Polaka dostała lanie w el. Ligi Konferencji Europy

Sytuacja B36 Torshavn przed rewanżem z Viborg FF w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy jest bardzo trudna. Drużyna Michała Przybylskiego przegrała 0:3 z duńskim Viborg FF.

Michał Przybylski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Michał Przybylski
B36 Torshavn ma za sobą dwa wygrane dwumecze w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Drużyna z Wysp Owczych zwyciężyła z bośniackim Boracem Banja Luka i sanmaryńskim Tre Fiori. W środę zagrała w bliskiej sobie politycznie Danii, ale nie będzie wspominać dobrze tej podróży. Po porażce 0:3 trudno będzie odwrócić los rywalizacji w rewanżu.

W pierwszej połowie drużyna Michała Przybylskiego straciła gola po strzale z rzutu karnego Jacoba Jensena. Najgorszym fragmentem dla B36 Torshavn był kwadrans po przerwie, w którym do wyniku 3:0 dla Viborg FF doprowadzili Clint Leemans i Marokhy N'Dione. Przybylski był na boisku do 80. minuty. Ani posiadający polskie obywatelstwo piłkarz, ani żaden jego kompan z zespołu nie potrafili poprawić wyniku.

Viborg wywalczył sobie najwyższą zaliczkę w środowych meczach eliminacji Ligi Konferencji Europy. W innych spotkaniach Riga FC zremisował 1:1 z Gil Vicente, którego piłkarzem został Pedro Tiba. Bez rozstrzygnięcia również w bezbramkowym meczu Wolfsbergera z Gzirą United. Jako jedyny na wyjeździe wygrał FCSB Bukareszt, który gola na 1:0 strzelił DAC-owi Dunajska Streda w rywalizacji jedenastu na dziesięciu.